Populárny herec aktérom záhady a iné kuriozity z kasín: Vieš, ktorú známu firmu zachránil Blackjack?

Kasíno.

Zdroj: Getty Images

#Kasína a ich rôzne populárne hry priťahovali pozornosť ľudí už od nepamäti. Spájajú sa s nimi aj viaceré zaujímavosti, o ktorých si zrejme ešte nepočul. Možno by si neveril, ale zachránili aj úspešnú spoločnosť pred krachom a nebola pri nich núdza ani o kuriózne udalosti.

Svetoznámu firmu zachránil Blackjack

Kuriérska a prepravná firma FedEx dnes pôsobí po celom svete a má miliardové obraty. Založil ju v roku 1973 Fred Smith, ktorý vlastnil osem lietadiel – lenže už onedlho prišli veľké problémy. Zvýšená cena paliva a odmietnutie investorov poskytnúť jej finančnú pomoc takmer znamenali úplný krach. Na účte spoločnosti ležalo posledných 5-tisíc dolárov. Majiteľ peniaze vybral a namiesto cesty domov zvolil obchádzku cez Las Vegas.

Tam zasadol v kasíne k obľúbenej kartovej hre Blackjack a vyhral 27-tisíc dolárov. To bola šanca na záchranu firmy, minimálne na ďalší týždeň. Peniaze využil ako motiváciu a nakoniec získal od investorov ešte 11 miliónov dolárov k tomu. „Žiadny absolvent školy biznisu by neodporúčal hazard ako finančnú stratégiu. Niekedy sa však oplatí byť na začiatku svojej kariéry trochu blázon,“ opísal stručne svoj príbeh Smith.

Ovocné symboly prežili až dodnes

Za vynálezcu prvého hracieho automatu sa považuje mechanik Charles Fey. V roku 1894 zostrojil stroj Liberty Bell, ktorý mal tri valce a na ňom boli zobrazené symboly diamantov, podkov, piky, srdca a prasknutého zvona slobody. V roku 1902 síce hracie automaty v Kalifornii zakázali, no napriek tomu sa tento typ a jemu podobné imitácie vyrábali naďalej. Peňažné ceny dokonca nahradili výhry v podobe žuvačiek a sladkostí s ovocnou príchuťou. Aj preto boli obrázky na automate neskôr v podobe ovocia a zobrazovali sa tam čerešne, melóny, jablká, citróny, slivky či pomaranče.

Táto populárna symbolika sa uchovala až do súčasnosti. Dnes máš na výber z množstva hier, ktoré môžeš hrať aj priamo z pohodlia domova cez mobil či počítač na www.etipos.sk. Či už ťa láka hrať o peniaze, alebo iba pre zábavu, „ovocné hry“ sa tešia stále veľkej obľube. No nielen tie, ale aj rôzne kartové, stolové a iné online kasíno hry. Výber je len na tebe. Počas leta máš navyše šancu zúčastniť sa na Letnej kasíno lige. Zapojíš sa tak do boja o rôzne výhry z celkovej dotácie až 100 000 eur a na konto ti môžu pribudnúť aj viaceré jackpoty a atraktívne bonusy.

TIPOS.
Zdroj: TIPOS

Po sto rokoch sa objavilo prvé online kasíno

Znie to ako z dobre premysleného plánu. Prvá kasínová hra v online podobe a o skutočné peniaze totiž uzrela svetlo sveta presne sto rokov od vynálezu prvého hracieho automatu. Zásluhu na tom má spoločnosť Microgaming, ktorá v roku 1994 priniesla prelomový softvér. V tom čase si mohli ľudia online zahrať hru Blackjack, Craps, Roulette či Video Poker. Mimochodom, v tom istom roku vznikla aj prvá slovenská webová stránka. O hrách v online kasíne sa nám v tom čase ešte ani nesnívalo.

Najdlhší poker histórie

A teraz opäť pohľad do histórie. Poker sa považuje za najpopulárnejšiu kartovú hru na svete. Lenže povedal by si, že najdlhšia hra trvala neuveriteľných osem rokov, päť mesiacov a tri dni? Prebiehala v arizonskom mestečku Tombstone, konkrétne v Bird Cage Theatre. Partia sa začala v roku 1881 a trvala až do roku 1889. Poker sa tu hral 24 hodín denne, sedem dní v týždni a vstupný vklad bol na tú dobu enormne vysoký – až tisíc dolárov.

Pri hre sa vystriedalo nespočetné množstvo ľudí. Za stolom nechýbali ani také osobnosti ako legendárny miestny šerif Wyatt Earp či senátor George Hearst. Odhaduje sa, že počas nekonečného pokeru sa pretočilo vyše 10 miliónov dolárov, pričom podnik v konečnom účtovaní získal 10 % z celkovej sumy.

Poker.
Zdroj: Getty Images

Skutočný James Bond aktérom záhady

Medzi najpopulárnejšie hry v kasíne jednoznačne patrí ruleta. Zamýšľal si sa niekedy nad tým, ktoré číslo má najväčšiu šancu na výhru? Podľa mnohých prieskumov najviac ľudí stávkuje nie na šťastných 7, ale na číslo 17. Možno je to preto, že sa nachádza v strede, ale vplyv na to môžu mať aj filmy o Jamesovi Bondovi. On totiž obľuboval práve toto číslo.

Herec Sean Connery (prvý James Bond) však mal úspech nielen vo filme, ale aj v reálnom živote. Spája sa s ním totiž bizarná udalosť. Počas hrania v kasíne v talianskom Saint-Vincent sa rozhodol pre číslo 17. Prvé dve stávky mu nevyšli, ale potom tri po sebe áno. Išlo doslova o nevysvetliteľnú záhadu. Pravdepodobnosť dosiahnutia troch stávok na jedno číslo v rade je 0,0000197 % alebo 50 000 : 1. Napriek tomu sa podľa viacerých svedkov táto udalosť skutočne stala.

Historická výhra v online kasíne

Láka zábava v online kasíne aj teba? Stačí mať 18 rokov a v herni eTIPOS.sk si môžeš vybrať z desiatok najrôznejších hier. Nemusíš hrať pritom vôbec o peniaze, ale doslova len tak. Ak však máš rád adrenalín, môžeš zabojovať aj o skutočné finančné výhry. Tak si vyber hru, ktorá ťa najviac láka. Motiváciou pre teba môže byť aj historický moment, ktorý sa nedávno udial v eTIPOS.sk. Jednému z hráčov totiž jeden spin priniesol v hre 88 Pearls rekordnú výhru 100 000 eur.

CHCEM SI ZAHRAŤ V ONLINE KASÍNE

Tipos.
Zdroj: Tipos

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Tipos.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame