Polícia zverejnila dojemné VIDEO: Dávaj si na seba pozor, nemaj ťažkú nohu

Foto: unsplash.com

#Dnes je jeden z najkrajších dní v roku. Momentu, kedy si rodina spolu sadá za štedrovečerný stôl, predchádzajú ale nemalé prípravy. Skontrolovanie, či všetko máme, ranný rýchly nákup potravín alebo posledných darčekov…

Vianoce sú u mnohých ľudí aj dňom stresu. Naháňame sa a častokrát pri tom zabúdame nielen na seba ale aj na ostatných. To platí aj za volantom. Či už vedomky alebo nevedomky pridáme plyn a ideme rýchlejšie ako je dovolené, treba si uvedomiť, že to môže skončiť aj tragicky. Rovnako, ako porušenie dopravných predpisov.

Polícia Slovenskej republiky na svojom Facebooku uverejnila dojemné video. Na ňom riaditeľ Obvodného oddelenia Čaňa (okres Košice-okolie) rozpráva príbeh o tom, ako v roku 2010 prišiel o svoju dcérku. Tá zomrela vinou nezodpovedného šoféra. „V tento vianočný čas je dobrá príležitosť zamyslieť sa nad tým, ako jazdíme a myslieť na tých, ktorí absolútne zbytočne prišli o svojich blízkych,“ informuje polícia. Pozri si nasledujúce video. Veríme, že aj vďaka nemu prehodnotíš aj ty svoj spôsob jazdy a budeš ešte viac opatrnejší.

Odporúčame