Pokladajú sa za hlúpe, aj za ideál krásy: Tri hlavné dôvody, prečo muži šalejú za blondínkami

unsplash.com

#Hovorí sa, že blondínky sú hlúpe. Tento stereotyp je silne zakorenený takmer na celom svete. Podľa mnohých výskumov sú však výsledky viac, ako len prekvapivé. Blondínky sú rafinované a k dosiahnutiu svojich cieľov častokrát využijú práve rolu nevedomosti. A čo z toho majú? Okrem cieľu aj niečo naviac….muža!

Ideál ženskej krásy vyzerá podľa mnohých nasledovne. Dlhovlasá blondínka s modrými očami a plnými perami, postavou tak akurát, aby mala „rici aj cici“ a hlavne, aby bola ženská, nežná a jemná. Prečo muži najviac letia práve na takýto typ žien?

unsplash.com
unsplash.com

1. Ochranársky pud

Aj keď doba kráča dopredu a ženy sa chcú rovnať silnejšiemu pohlaviu, feminizmus je pre mužov často odpudzujúci. Ako sme už vyššie spomínali, muži majú zväčša radi, ak žena pôsobí nežne a jemne. Práve táto farba vlasov dodáva ženám anjelský výzor. Páni tak môžu dokázať svoju silu a to tým, že sa stanú akoby jej ochrancom. Vďaka tomu si posilnia svoje ego.

unsplash.com

2. Ideál krásy

Muži sú radi, ak sa môžu pochváliť krásnou ženou, ktorú mu všetci závidia. Práve vďaka stereotypu, že blondínky sú najkrajšie, je jasné, že muž bude loviť práve takýto typ ženy. Tento stereotyp ešte viac umocňujú hollywoodske krásky či rôzne modelky, ktoré sa pýšia blond hrivou. Veď si len spomeňte, akej farby má podľa mnohých ideálna Marilyn Monroe.

unsplash.com
unsplash.com

3. Nedostupnosť

Zaujímavým bodom je aj to, že blondínky pôsobia na mužov nedostupne. Na jednej strane to je možno spôsobené tým, že blondínku chce množstvo mužov a môže si vyberať, na druhej strane na mnohých niekedy pôsobia namyslene. Muži majú však radi, ak môžu dobývať a tak je tomu aj v tomto prípade.

unsplash.com

 

Odporúčame