Poklad ukrytý v aloe vera: SOS pomocník v kúpeľni a ešte aj dobre chutí

pixabay.com

#O aloe vera ste zrejme už určite počuli. Zelená rastlinka s drobnými pichliačikmi je pomerne rozšírená, avšak i napriek tomu mnohí z nás nevedia, na čo slúži. Okrem toho, že si ju môžete zasadiť doma v kvetináči na okrasu, obsahuje niečo, čo je viac ako prospešné pre človeka. Účinky aloe vera sú naozaj prekvapujúce.

Ak by ste rozrezali list aloe vera, dostali by ste priezračnú tekutinu pripomínajúcu gél. Použtie tohto gélu je veľmi všestranné. Obsahuje množstvo vitamínov, minerálnych látok, horčík, zinok a iné. Uvádza sa, že aloe vera obsahuje viac ako dvesto významných látok. My sme pre vás spísali TOP 8 účinkov aloe vera, pozrite sa tie najlepšie z nich.

1. Posilňuje iminutu

Vďaka vitamínov, ktoré obsahuje gél z aloe vera, si viete naštartovať iminutu tak, aby pracovala na 100%. Môže za to najmä látka zvaná polysacharid acemanán.

2. Hydratuje

Máte suché miesta na koži, na ktoré nezaberajú rôzne krémy z drogérií alebo lekárni? Siahnite práve po géli, ktorý je ukrytý v lístkoch aloe vera. Natrite s ním problematické partie a po pár dňoch po suchej koži nebude ani stopy.

unsplash.com

3. Krásne vlasy

Je známe, že vlasy sú korunou krásy. Ak ich chcete mať zdravé, lesklé a poriadne vyživené, zapojte do svojho umývania i aloe vera. Po umytí si naneste na vlasy gél, nechajte pôsobiť približne 2 minúty a opláchnite. Okrem toho gél z aloe vere pomáha aj pri ekzémoch a psoriáze.

4. Detox a podpora chudnutia

Hovorí sa, že človek by si mal jeden až dvakrát za rok dopriať očistu organizmu, čiže detox. Vďaka tomu sa telo zbaví škodlivých látok. Niektorí hovoria, že ide o povinnú „údržbu“. Práve aloe vera je známe pre svoj detoxikačný účinok. Ak ho zaradíte do jedálnička, budete milo prekvapení, pretože chutí naozaj veľmi dobre. My ho máme najradšej ako prísadu do smoothie.

Mimochodom, vedeli ste, že je obzvlášť vhodné zaradiť aloe vera do svojho jedálníčka i pri podpore chudnutia?

pixabay.com

5. Koniec s akné

Nepekné akné na tvári dokáže potrápiť nielen mladých ľudí, ale asi každého. Zákon schválnosti hovorí, že sa nám nejaká vyrážka vyhodí takmer s istotou vždy, keď potrebujeme vyzerať perfektne. Uvádza sa, že aloe vera obsahuje okrem vitamínov i dve hormonálne látky a to Auxin a Gibberellin. Slúžia protizápalovo a tiež pomáhajú pri obnove a tvorbe nových buniek.

pixabay.com

6. SOS pomocník v kúpeľni

Okrem vyššie spomenutých účinkov gélu z aloe vera je tu niečo, čo ocení takmer každý. Minul sa vám gél na holenie a nový doma nemáte? Áno, môžete ho nahradiť práve gélom z tejto rastlinky. Žiada sa vám urobiť si peeling? Nič lepšie ako aloe vera na to nenájdete. Potrebujete sa rýchlo zbaviť začervenania tváre a dopriať si masku? Odpoveď už zrejme tušíte.

pixabay.com

7. Náhrada zubnej pasty

„Zázračný“ gél môžete využiť i pri zápaloch ďasien, na posilnenie zdravia zubov a navyše blahodárne pôsobí i ako prevencia pred vznikom zubného kazu.

8. Herpes a spálená koža

Pri herpese stačí potierať si postihnuté miesto gélom z aloe vera a účinky sa dostavia čo nevidieť. Ak to preženiete na slnku a spálite sa, jednoznačne siahnite po aloe vera. To platí i v prípade menších popálenín.

 

 

 

Odporúčame