Po dvadsiatke majú ženy väčšiu chuť na sex aj krajšiu tvár: Aké ďalšie neuveriteľné zmeny ťa čakajú?

Photo by Zoran Zonde Stojanovski on Unsplash

#Dospievanie je mixom rôznych zmien, ktoré sa dotýkajú nielen tvojej psychiky, názorov a pohľadu na život, ale aj samotného fungovania tela. Nemusíš sa však báť. Ak si nedávno sfúkla na torte dvadsať sviečok, môžeš si všimnúť, že tvoj organizmus sa začne správať trošku neštandardne. Niektoré zmeny sú príjemné, iné ťa možno zaskočia. Určite to však nie je dôvod na paniku. Toto sú podľa magazínu The List tie najvýraznejšie zmeny, ktoré začnú prebiehať v tele žien po dosiahnutí dvadsiatky.

#1 Tvár nadobudne výraznejšie črty

Viac tak vynikne tvoja prirodzená krása. Aj keď sa môže tvoje telo trošku viac zaokrúhľovať (čo ale môže vyústiť do krásnych sexy kriviek), na tvojej tvári bude paradoxne menej tuku. V tomto období sa strácajú detské črty, zvýraznia sa ti lícne kosti a celkovo nadobudneš svoj typický vzhľad, ktorý bude pre teba určitým poznávacím znamením. Teraz si to skutočne ty.

Photo by Caitlyn Hastings on Unsplash

#2 Spevnia sa kosti

Ak športuješ (alebo sa ešte len chystáš), obohať svoj jedálny lístok o vápnik a vitamín D. V dvadsiatke máš vôbec najpevnejšie kosti, ktoré vydržia aj väčšiu záťaž. Po tridsiatke sa to začne zase meniť. Tak kedy, keď nie teraz? Športu zdar!

#3 Metabolizmus začne trochu štrajkovať

Táto správa ťa asi až tak veľmi nepoteší. Ak si doposiaľ mohla na večeru zjesť veľký hamburger s kilom hranoliek a nepribrala si ani gram, po dvadsiatke sa to môže zmeniť. Podľa magazínu Women’s Health, metabolizmus žien dosahuje svoj vrchol práve v danom veku. Teraz to pôjde zrejme už len z kopca. Nemusíš sa hneď vrhnúť na radikálnu diétu. Obmedzenie kalorického jedla a trošku viac pohybu budú určite stačiť.

Photo by THE 5TH on Unsplash

#4 Akné je späť

Ak si v puberte bojovala s akné, počítaj s tým, že tento večný nepriateľ sa môže opäť ukázať. Podľa odborníkov sa akné vyskytne až u 45 % žien vo vekovej kategórii 21 – 30 rokov. Určite sa však kvôli tomu netráp. Nie si v tom sama.

#5 Zvýši sa chuť na sex

Ak sa aj ty nachádzaš v tejto vekovej kategórii, môžeš sa poriadne vyblázniť. Tento fakt však úzko súvisí s reprodukciou. Po dvadsiatke sú ženy v najlepšom biologickom období na to, aby na svet priviedli svojho prvého potomka. Preto ak po kočíkovaní ešte netúžiš, nezabudni na ochranu.

pexels.com

Mnohé sa zhodnú v tom, že obdobie po dosiahnutí dvadsiatky nie je vôbec také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Vtedy ešte stále hľadáme svoje miesto na zemi, a to vo všetkých oblastiach. Snažíme sa byť zodpovedné, robíme vlastné rozhodnutia a učíme sa aj na vlastných chybách. A práve o tom je dospelosť.

Zdroj: The List, Women's Health
Odporúčame