Pípnutie už stačiť nebude: Od tohto víkendu budeš musieť pri platbách PIN zadávať častejšie

Foto: Unsplash.com

#Platba kartou patrí v súčasnosti medzi bežné činnosti vykonávané dennodenne. Väčšina mladých ľudí využíva platbu kartou častejšie ako platbu v hotovosti. Jednoduché priloženia karty k terminálu, následne pípnutie a tovar je zaplatený. To samozrejme platí iba pri sume pod 20 eur.

V dnešnom uponáhľanom svete to je ideálna činnosť, ktorá nezaberá viac ako pár sekúnd. Doposiaľ nebolo potrebné pri platbách pod 20 eur zadávať na termináli PIN kód. Od 14. septembra však dochádza k zmenám, kedy aj pri týchto platbách bude klient požiadaný o zadanie kódu. Nebude tomu tak ale vždy.

Kedy bude potrebné zadať PIN?

PIN kód nebude potrebné zadávať pri každej bezkontaktnej platbe. Terminál vyžiada od klienta kód iba v dvoch situáciách. Buď pri každej piatej platbe pod 20 eur alebo ak objem transakcií do 20 eur bez ohľadu na ich počet presiahne 150 eur. Novinka, ktorá vstúpi do platnosti už o tento víkend sa dotkne aj klientov platiacich telefónom.

Banky túto zmenu zdôvodňujú tým, že po jej zavedení sa tak zvýši ochrana klientov pri odcudzení platobných kariet. Nebuď teda zaskočený, ak si terminál vyžiada zadanie PIN-u.

Zdroj: zive.sk
Odporúčame