Pil C tento rok kraľuje featuringom. Na december chystá okrem nového merchu aj restock Hype vecí

Foto kredit: @pil_c Instagram

Uprednostňuje kvalitu pred kvantitou. Hovorí len vtedy, keď má čo povedať. Všetko čo vytvorí, fanúšikov osloví. Aj takto nejako by sme mohli stručne charakterizovať Pil C-iho – jedného z najobľúbenejších domácich interpretov.

A je to proste fakt. Pil C nikdy nevydával album za albumom len kvôli tomu, aby sa náhodou po roku neaktivity nestratil. To, čo je v zahraničí bežné, sa u nás až tak nepraktizuje. Mnoho raperov vydáva rok čo rok nové albumy, pričom je na nich cítiť minimálny hudobný posun a vychádzajú len z prostého dôvodu – aby sa na nich nezabudlo. Aj práve preto si fanúšikovia Lukáša tak cenia a navyše „zažiariť“ sa dá aj bez projektu. Pár príkladov vám ponúkneme v tomto článku.

Foto: @pil_c Instagram

Jasným dôkazom je tento rok, v rámci ktorého Pil C-iho vidíme ako hosťa na rôznych singloch a projektoch, pričom zakaždým v skladbe vynikal a keď sme pred pár rokmi podobne písali o Separovi, musíme dať tento kredit aj Lukášovi. Aj bez projektu prežíva hudobne jeden z najlepších rokov svojej kariéry, paradoxne možno vďaka tomu, že neprežil najlepší rok v osobnom živote. Často to ale býva tak, že interpreti sa vedia najlepšie a najuprímnejšie vypísať v tých najťažších životných chvíľach, čo je aj tento prípad.

Po rozchode vydal Pil C mimoriadne silný a úprimný track Hawaii, čo nadväzuje na riadky, ktoré sme napísali vyššie. Z osobne ťažkej skúsenosti, akou rozchod bezpochyby bol, vychádza jedna z najlepších a najhlbších skladieb tohto roka. Výbornú produkciu v tomto prípade opäť ošéfoval Special Beatz a skladbu doplnil Ben Cristovao.


V podobnej tematike, ale inom štýle sa Pil C predstavil aj na Egovom albume Egotron, kde hosťoval na skladbe Ex.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
„MOLLY” ako zabudnutá rapová bomba pre všetkých lovcov žien?

V nadpise sme ale spomenuli aj fakt, že Pil C tento rok kraľuje featuringom. Jedným z dôkazov je jeho sloha na albume Medusa II. Česko má tento rok mimoriadne nabitý zoznam kvalitných dosiek, ku ktorému prispel jednoznačne aj Sergei Barracuda. Ten si Lukáša pozval na track Déšť. Bez nejakých väčších debát sme si v tomto prípade vyypočuli jednu z najlepších skladieb z tohto projektu. Pil C je tu opäť veľmi úprimný, téma mu sadla a výsledok hovorí sám za seba.

Len prednedávnom sa spustil predpredaj albumu No Cap, ktorý dal dokopy producent Special Beatz. Skladba Money2 je zase vec, o ktorej musíme hovoriť ako o ďalšom adeptovi na hit roka. Spoločným menovateľom je zase meno Pil C, tentokrát ho doplnil na tomto feate Separ. Ako sme už konštatovali skôr, táto kombinácia scéne chýbala a my len ticho dúfame, že chalani spolu v budúcnosti spravia spoločný projekt.

Ďalšiu výbornú slohu doručil Pil C aj na čerstvo vydaný producentský album od Mjaya. Na tracku Real sa objavil so širokou škálou hostí ako Otis, Cigo, Frayer Flexking a Yungfakgod, pričom pri všetkej úcte k zúčastneným, to Lukáš ovládol nielen minutážou. Každopádne sa jedná o skvelý banger, kde sa spojili naozaj zaujímavé mená a bezpochyby treba oceniť aj ostatných interpretov, vrátane producenta Mjaya.

Z úplne iného súdka sú fresh spolupráce s Lokom, kde sa spoločne s Daweedom objavili na skladbe Fiji, neskôr si feat strúhli sami v rámci projektu Loko Loko – Tigre, kde mali spoločnú vec Pohľad Spoza Deviny.

Zaujímavý počin so skvelým atmosferickým beatom chalanom „žerieme“, pričom sa témou jedná o úplne odlišnú vec, ako v predošlých prípadoch

Čo Pil C ešte tento rok chystá?

Kto pozorne sleduje sociálne siete vie, že Pil C trávil dosť veľa času v štúdiu čo logicky značí, že nás čakajú (minimálne) nové single a spolupráce. Zároveň veľmi potešil fanúšikov keď oznámil, že okrem nového merchu bude pred Mikulášom prebiehať restock Hype merchu, ktorí si fanúšikovia sami vyžiadali.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Sergei Barracuda sa vracia ku koreňom. Track „Jeď" má street vibe

Každý jeden drop Pil C-iho merchu bol vždy žiadanou záležitosťou a dodnes patrí k malému okruhu interpretom, ktorí opakovane zhodili server Ruky Hore. Dizajn nových vecí zatiaľ nepoznáme, avšak hneď ako to bude dostupné, budeme vás informovať. O niektorý kúsok si možno v decembri aj zasúťažíme. Čo poviete?

 

Odporúčame