Pil C sa vyjadruje k politike a hoaxom, ľudia podporujú jeho odvahu aj názory

Nie je tajomstvom, že 29.februára budú v Slovenskej republike parlamentné voľby. Kampaň na oboch koncoch politického spektra sa vyostruje, každý deň môžeme sledovať informácie z politických táborov jednotlivých strán, pričom nie vždy ide o pravdu. 

Často ľudia postujú veci, aby šírili chaos a klamstvo, prípadne nenávisť. Taký bol aj prípad z minulého týždňa, v ktorom si jeden muž vymyslel, že ho napadli doslova liberálni extrémisti a dokonca svoju poranenú fotografiu aj zverejnil na sociálnych sieťach.

Ako to už býva zvykom, bola sppustená lavína rôznych reakcií. Niekto tomu veril, niekto tomu neveril, ale čo je podstatné – hovorilo sa o tom a v takýchto prípadoch pravda stráca svoju objektívnu hodnotu. A to nie je správne.

Nepáči sa tomu ani raperovi Pil Cimu, ktorého táto správa zastihla na dovolenke. K celej veci zverejnil vlastnú fotografiu (obdobnú s tou v spomínanej kauze) a napísal nasledovné: „Na fotke ma môžete vidieť po útoku šiestich neoliberálov – ťažký opuch líca, tri zlomeniny lebky a ťažký otras mozgu. Ach, Panebože. Ľudia prosím blížia sa voľby, overujte si fakty a ak to pôjde, skúste sa aspoň trošku zamyslieť. Nebuďte hlúpe jednoduché a na prázdne heslá a idiotské sľuby reagujúce bytosti, ďakujem.“

Pil C sa často vyjadruje k politike, pričom kto ho sleduje vie, že má naozaj hĺbkový prehľad a nehovorí ľudovo povedané len tak do vetra. Ak máte záujem, pustite si jeho skladby o tejto problematike – Peroxid 1, Peroxid 2 a Peroxid 3.

A nie, nemyslite si, že vás nabádame, aby ste volili tých alebo iných. Od toho tu my nie sme, len vás informujeme o tom, čo majú nové slovenskí raperi. Ale keď už 29.2.2020 pôjdete k volebnej urne, vedzte, že ste sa rozhodli podľa najlepšieho vedomia a svedomia a nie na základe klamlivých informácií.

Odporúčame