Perfektná správa pre Slovensko: Mieria sem filmári, bude sa u nás nakrúcať úspešný seriál pod taktovkou Netflixu

Foto: unsplash.com

#Nech je pre nás Slovensko akokoľvek krásne, filmári ho zvyknú prehliadať. S výnimkou pár snímok sa tu nenatáčali žiadne väčšie filmy, ktoré by našu krajinu vykreslili v pozitívnom slova zmysle a nám by to tak zabezpečilo príliv turistov. To sa má ale čoskoro zmeniť.

Ak patríš k milovníkom seriálov, rozhodne tvojej pozornosti neušlo, že Netflix chystá nový fantasy príbeh Witcher (Zaklínač). Ten vychádza z predlohy poľského spisovateľa Andrzeje Sapkowského.  Geralta z Rivie, zmutovaného lovca príšer a zaklínača, si zahrá 35-ročný Henry Cavill. Ten je známy napríklad zo seriálu Tudorovci: Sex, moc a intrigy, alebo z filmov Gróf Monte Christo, Muž z ocele a Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti.

Okrem samotného deja, ktorý pri kvalitnom spracovaní má potenciál osloviť, je pre nás oveľa zaujímavejší nasledovný fakt. Tvorcovia sa rozhodli, že využijú prírodný potenciál Slovenska a budú tu nakrúcať niekoľko scén. Zatiaľ možno iba špekulovať o tom, ktorá časť Slovenska bude poctená a ocitne sa v záberoch. V hre sú ale aj iné lokality, ako je napríklad hlavné mesto Maďarska. S nakrúcaním by sa malo začať v novembri a seriál by mal uzrieť svetlo sveta na prelome rokov 2019/2020.

Odporúčame