Komplikácia pred najväčšou odvetou na scéne: Vémola si dá ešte jeden zápas, Kincla tým poriadne naštval!

Patrik Kincl a Karlos Vémola

Karlos Vémola po titulovom zápase s Aleksandarom Iličom (Zdroj: Instagram/karlos_terminator_vemola)

#Český MMA bojovník Karlos „Terminátor“ Vémola je v súčasnosti šampiónom Oktagonu v poloťažkej váhe a zabojuje aj o druhý opasok. Proti Patrikovi Kinclovi v odvete, na ktorú „Inspektor“ čaká už vyše 4 roky, sa pokúsi o to napodobniť Ivana Buchingera, ktorý ako jediný držal súčasne titul v dvoch divíziach. Odveta je však vo veľkom ohrození a Patrik Kincl rozhodne z toho nie je nadšený.

Ešte jeden zápas pred Kinclom

Karlos Vémola naposledy spravil váhový limit do 84 kg ešte v roku 2020 proti Alexovi Lohorému. Pri svojej prvej obhajobe stratil titul po jeho fiasku na váhe. Od tej doby zápasil len v poloťažkej váhe a trápili ho zranenie. To posledné, pre ktoré sa zrušila odveta Kincl vs. Vémola 2 na turnaji Oktagon 38, mu mohlo podľa jeho slov ukončiť kariéru.

Český Terminátor sa preto rozhodol dať si pred Kinclom ešte jednu medzizastávku a v dohodnutej váhe do 88 kilogramov nastúpi na ešte jeden zápas. Na galavečeri Oktagon 41 v Liberci sa vráti do boja po necelej ročnej pauze a mesiac pred jeho plánovanou titulovou odvetou s Kinclom. Meno súpera zatiaľ nie je známe. V prípade ťažkého priebehu zápasu, prehry alebo zranenia na ňu opäť pokojne ani nemusí dôjsť.

Nahnevaný Patrik Kincl

To, že Oktagon dovolil Vémolovi riskovať zrušenie najväčšieho ťaháka do pražskej O2 Arény, skritizoval šampión Kincl. „Tak čo, berie ho ešte niekto vážne? To bolo kecaníc o tom, ako mám ten titul požičaný. Ako si poň hneď príde a pod. To celé podčiarknuté nádherným rozhovorom z nemocnice pre iSport. Jeho brnianske vystúpenie po mojej obhajobe malo znieť skôr takto: „Se*iem z Patrika Kincla“.

Keď mi Oktagon o tomto zápase povedal, tak som práve neskákal od radosti. Možno Karel počítal s tým, že cuknem a pôjdem do Gamechangeru a jemu sa tak uvoľní cesta pre môj titul. Na máj je pripravený náhradný súper, takže prípravu budem ladiť skôr týmto smerom a potom vyzvem Brita,“ napísal Patrik Kincl vo svojom príspevku na Instagrame.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Patrik Kincl (@patrik_kincl)

Šampión strednej váhy teda počíta s tým, že na odvetu s Vémolom nedôjde a má náhradný plán. Keďže on ani Kaik Brito nie sú súčasťou miliónovej pyramídy Tipsport Gamechanger, naskytá sa možnosť ich vzájomného titulového zápasu vo welterovej váhe.

Uskutoční sa odveta Kincl vs. Vémola?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame