Parádne recepty: Stačia vám iba 2 ingrediencie aby ste vykúzlili nebíčko v papuľke

unsplash.com

#To, že žijeme v dobe, kedy sa každý za niečím naháňa azda ani písať nemusíme. Prácu ako takú si častokrát berieme aj domov. Navyše, práve doma nás čaká kolobeh ďalších povinností, ako je upratovanie, učenie či varenie.

Varenie ešte nikdy nebolo jednoduchším. Jednoduché recepty, ktoré sú pripravené za pár minút ľudia milujú. Na tie nasledujúce vám stačia iba 2 ingrediencie. Pozrite si 5 fantastických receptov, pri ktorých platí, že aj z mála sa dá pripraviť veľa.

Napríklad, výborný čokolády koláč hotový za pár minút. Potrebovať k tomu budete iba čokoládu a vajíčka. Čokoládu (odporúčame mliečnu) si v mikrovlnej rúre rozpustíte. Vajíčka (4 ks) si rozdelíte na bielky a žĺtky. Z bielok vyšľaháte penu.

Do rozpustenej čokolády pridáte žĺtko a premiešate. Pridáte ďalšie a opäť poriadne premiešate. Tento postup opakujete dovtedy, kým sa vám nemínu žĺtka. Na záver k tomu pridáte vyšľahaný sneh z bielok, premiešate a vylejete na vopred pripravenú kruhový nádobu. Dáte piecť do vyhriatej rúry na 170 stupňov na dobu približne 30-35 minút a wualá, čokoládový koláč ako z cukrárne je na svete. Dobrú chuť!

O vaše kulinárske výtvory sa môžete podeliť aj s nami prostredníctvom Instagramu. Stačí, ak si pod fotografiu napíšete #jemshashtagom. Tešíme sa na vaše výtvory.

Odporúčame