Parádna alternatíva k sushi z Japonska: Vyskúšajte túto jednoduchú vege omeletu s morskou trávou

Youtube

#Tamagoyaki je japonské jedlo, ktoré si vás okamžite získa. Je pre nás totiž rovnako chuťovo exotické, ako bolo kedysi sushi, no zároveň neobsahuje ani surovú rybu a nevyžaduje ani žiaden veľký kuchársky skill. Čo stačí je niekoľko vajec, plátky morských rias, ľubovolný syr a dobrá panvica. Garantujeme, že takéto raňajky si rozhodne zamilujete.

Zaujímavejšie ako samotné ingrediencie je spôsob prípravy. Na panvici si totiž spravíte tenučkú vrstvu vaječnej omelety, položíte naň plátok riasy a plátok syra, zrolujete a necháte na okraji. Na zvyšné voľné miesto panvice opäť rozlejete vajíčko, opäť pridáte riasu a syr a rolku tak rozšírite o ďalšie vrstvy. A takto môžete pokračovať až do skončenia surovín alebo jednoducho konca miesta na panvici.

Ak si to z popisu neviete celkom dobre predstaviť, odporúčame toto video, v ktorom je to úplne ľahko pochopiteľné. A z vlastných skúsenosti vieme potvrdiť, že to ide aj na klasickej okrúhlej panvici. Ak máte radi sushi, určite vám s rovnakými prílohami bude chutiť aj táto omeleta – sójová omáčka, nakladaný zázvor aj wasabi sa k nej hodia ideálne.

https://www.youtube.com/watch?v=gEN3_W5G1NE

Odporúčame