Pani Federerová i manželka Saganovho konkurenta: Slovenky, ktoré zbalili slávnych športovcov

Wikimedia

#Keď Francúzi vyhrali svoj vysnívaný titul majstrov sveta vo futbale na domácej pôde v roku 1998, stála po boku sympatického Christiana Karembeu Slovenka. Konkrétne išlo o neprehliadnuteľnú slovenskú krásku a topmodelku Adrianu Sklenaříkovú. Hoci už dvojica spolu nie je, ide o jeden z príkladov, keď mimoriadne úspešní športovci mali, prípadne majú za manželku ženu so slovenskou krvou. A Karembeu nie je jediný.

Roger Federer

Jeden z najlepších tenistov všetkých čias a víťaz aktuálneho Australian Open, Roger Federer, sa tiež zahľadel do Slovenky. Jeho manželka Mirka sa narodila ako Vavrincová v Bojniciach. Keď mala dva roky, emigrovala s rodičmi do Švajčiarska. Tam hrala tenis, nastupovala napríklad aj vo Fed Cupe proti Slovenkám. A tenis spojil jej osud s 20-násobným víťazom Grand Slam turnajov. Stalo sa to, romanticky, počas olympijských hier v Sydney v roku 2000. Spoločne dokonca hrali aj miešanú štvorhru, kým Mirka neukončila kvôli zraneniam kariéru. Roger a Mirka sú tiež rodičmi dvoch párov dvojčat.

Michael Matthews

Keď na MS v americkom Richmonde v roku 2005 prehral v šprinte s Petrom Saganom, hovoril, že ho to síce mrzí, ale aspoň sa z neho môže tešiť, keďže jeho manželka je Slovenka. Austrálčan Michael Matthews je jazdec tímu Sunweb, na minuloročnej Tour de France vyhral dve etapy a zelený dres, okrem toho má na svojom konte aj výhry v etapách na Gire, Vuelte a tiež bronz z tohtoročných MS. V roku 2015 si zobral Katarínu Hajzerovú. Spoznal sa s ňou cez cyklistiku, v ktorej podniká jej otec.

Casey Stoner

A opäť Austrália. Bývalý majster sveta v Moto GP Casey Stoner sa kedysi na pretekoch zahľadel do paddock girl Adriany. Tá bola fanúšičkou a obdivovateľkou pretekára. A dnes sú manželia. Adriana sa narodila už na opačnej strane planéty, no jej rodičia pochádzajú zo Slovenska. Ján a Vlasta Tuchyňovci emigrovali v roku 1982 do Austrálie.

Christian Karembeu

Francúzsky majster sveta vo futbale Christian Karembeu mal asi najprominentnejšiu slovenskú manželku. Išlo o modelku Adrianu Sklenaříkovú, ktorú futbalista spoznal v lietadle. Zobrali sa v roku 1998 a ich vzťah vydržal až do roku 2011, rozviedli sa o rok neskôr. Jedným z dôvodov rozvodu bol podľa slovenskej krásky záujem verejnosti a jej pobyt pred kamerami, čo viedlo Karembeua k žiarlivosti.

https://www.instagram.com/p/BcSBfElFSbC/?tagged=christiankarembeu

Odporúčame