Ovocie bohov, ktoré ti pomôže pri chudnutí, zmierni únavu aj stres: Spoznaj skvelé účinky hrozna

Foto: unsplash.com

#Máme ho určite radi všetci a to nielen v tekutej podobe. Ak sa však aj ty pasuješ s otázkou, ako čo najrýchlejšie schudnúť do plaviek, máme pre teba malé odporúčanie: zaraď do svojho jedálnička hrozno. A to nie je zďaleka jediné, na čo má jeho konzumácia pozitívny vplyv. Toto chutné ovocie v sebe skrýva hotový poklad.

Vitamínová bomba

Začneme tým, čo vďaka hroznu môžeš získať. Vo veľkej miere je v ňom obsiahnutý draslík, tiež železo a vitamíny skupiny A, B, C a E. Nechýba ani sodík a dostatočné zastúpenie má aj vláknina. Čo však z toho môžeme získať?

Silná imunita

Vitamíny, nech už sú v akejkoľvek forme, podporujú a budujú našu imunitu. A tá sa zíde počas celého roka, pretože nikdy nevieš, kedy si mrcha chrípka vyberie práve teba. Pri hrozne sa veľká časť vitamínov nachádza v samotnej šupke, ale aj v jadierkach. Preto je fajn, ak nešpekuluješ a hrozno zješ celé. Drobné bobuľky tiež obsahujú vzácny resveratrol. Možno ti toto slovo nič nehovorí, no ide o prírodný a veľmi účinný antioxidant, ktorý je približne 20-krát silnejší ako vitamín C.

Foto: unsplash.com

Dovidenia, stres a únava!

Vo všeobecnosti býva hrozno sladké, z čoho môžeš vyťažiť, ak ťa láme na poobedného šlofíka. Obsahuje hroznový cukor, ktorý dodáva nášmu telu rýchlu a potrebnú dávku energie. Poslúži tiež ako dobrá náhrada za sladkosti, po ktorých mnohí z nás siahnu v prípade zvýšeného stresu. Ak si presedel celú noc nad knihami či počítačom, rovnako siahni po hrozne. Môže mať totiž pozitívny vplyv aj na unavené oči.

Krásna a svieža pleť

Častým konzumovaním hrozna vieš prírodu aspoň na chvíľu oklamať. Jeho jadierka spomaľujú starnutie buniek a rozžiaria pleť. Toto ovocie však prospeje pokožke aj zvonka. Roztlač si dužinu z približne 3 bobuliek a zmiešaj ju so svojim obľúbeným denným krémom. Nanes na pokožku a už po pár dňoch môžeš pozorovať účinky prírodného zázraku.

Foto: unsplash.com

Postavička ako lusk

V hrozne má najväčšie zastúpenie draslík, a preto bude tvoje chudnutie o niečo jednoduchšie. Práve táto látka podporuje úbytok kilogramov a zároveň odstraňovanie škodlivín z tela. Ďalšou dobrou správou je, že hrozno tvorí približne z 80 % voda a má minimum tuku. V prepočte, 100 gramov hrozna v sebe skrýva iba cca 65 kalórií. Na sušené hrozienka však radšej zabudni. Obsahujú príliš veľa cukru.

Slabšie menštruačné bolesti

Toto ocenia predovšetkým ženy. Práve nežnejšie pohlavie vie, aké nepríjemné dokážu byť menštruačné kŕče. Niekedy dokážu na jeden či dva dni úplne vyradiť človeka z fungovania. Látky obsiahnuté v hrozne dokážu tieto bolesti znižovať a ako bonus sa postarajú aj o krajšie a pevnejšie vlasy.

Foto: unsplash.com

Na farbe záleží

Pokiaľ ťa trápi nepekné akné, dopraj si radšej biele, respektíve zelené hrozno. Svojim zložením lieči bolestivé a zápalové vyrážky a tiež pomáha pri problémoch s obličkami či žalúdkom. Naopak, tmavé hrozno (červené a modré) je výborným pomocníkom pri astme a zároveň zlepšuje krvný obeh.

Posteľné hry

Hrozno je považované prírodné afrodiziakum a preto nemožno opomenúť priaznivé účinky na náš sexuálny apetít. Tu ti asi viac rozpisovať nemusíme, však?

Foto: unsplash.com

Ako chutí najlepšie?

Ideálne je konzumovať ho v jeho najprirodzenejšej podobe, čiže oďobkávať si zo strapca. Ak sa ho ale preješ, výborným spôsobom je spojiť hrozno s inými druhmi ovocia a pripraviť si ovocný šalát. Fantasticky sa dopĺňa aj so syrom, poprípade si urob hroznové smoothie.

Foto: unsplash.com

Odporúčame