Otázky, ktoré nás vytáčajú do nepríčetnosti: Toto sa pýtajú najotravnejší ľudia sveta

Photo by Jeremy McKnight on Unsplash

#Neustále musíme niekomu niečo vysvetľovať, a priznajme si, že niekedy nám to lezie na nervy. Vysvetľujeme veci, ktoré sú na prvý pohľad zrejmé, no vždy sa nájde človek, ktorý vám položí „záludnú“ otázku. Užívatelia Redditu sa zverili s vecami, ktoré ich už naozaj nebaví vysvetľovať. Sú medzi nimi aj tie, s ktorými sa pasujete aj vy?

Nie všetko, čo je na sociálnych sieťach, je pravda

Photo by freestocks.org on Unsplash

Nie. Susedová Kačena nemá miesto frajera poloboha, ktorého jej môžeme všetci závidieť. On má síce luxusné autíčko, no po celý týždeň je len na instantných polievkach či bielych rožkoch. Kvôli tomu, že sa hrá na bohatého, mu neostali peniaze na bežné výdavky. Aj tie biele rožky mu kupuje frajerka.

Každý pes sa má dať zaočkovať

Aj ten, s ktorým spávate v posteli. Podľa veterinára, ktorý chce v záujme vlastnej bezpečnosti radšej zostať v anonymite, mnohí majitelia domácich miláčikov berú očkovanie na ľahkú váhu. Pritom vystavujú nebezpečenstvu nielen svoje zvieratá, ale aj seba. Preto ak máte doma psa či mačku, skúste oprášiť jeho veterinárny preukaz. Kedy ste ho naposledy dali zaočkovať?

Antibiotiká nefungujú na vírusy

S tým sa často stretávajú najmä lekári. Antibiotiká zaberajú len na baktérie. Ak si pri nádche budete chcieť vydupať ich užívanie, vôbec vám to neprospeje. Skôr naopak.

Reťazové správy sú naozaj otravné, a ak ich nepošlete, určite vás neprejde vlak

Dostali sa do mailovej schránky každému z nás. Väčšinu ich automaticky hodíme do spamu alebo koša. Svojím obsahom apelujú na naše city a presviedčajú nás, že ich máme poslať minimálne dvadsiatim ďalším  chudákom priateľom v našom zozname. „Ak si dobrý kamarát, a si vďačný za chvíle, ktoré sme spolu prežili, pošli túto správu…“ Do spamu. Rovno aj s autorom tohto otravného mailu.

Prečo nemáte deti?

Lebo nemôžete mať. Pretože mužove spermie sa pohybujú absolútne opačným smerom. Alebo po rodinke (ešte) netúžite. No vysvetľovať, prečo ste bez detí vie byť poriadne otravné. Nikomu sa však nemusíte spovedať. Radšej čo najrýchlejšie zmeňte tému.

Ani účtovník nevie úplne všetko

Photo by Nik MacMillan on Unsplash

„Robím účtovníctvo a ľudia sa ma pýtajú naozaj šialené veci. Neuvedomujú si, že aj môj mozog má obmedzenú kapacitu a taktiež si musím naštudovať nové zákony. Neviem peniaze vyčarovať z ničoho, ako si to mnohí myslia,“ zdôveril sa účtovník, ktorého neprestajne otravovali kamaráti.

Keď niečo neviete, skúste si to „vygoogliť“ a nepýtať sa hlúposti

Mnohí ľudia sa vôbec nesnažia, aby sa niečo naučili. Miesto toho, aby si aspoň vyhľadali na internete, ako sa vytvára PDF dokument, budú vás otravovať. Nevedieť niečo je jedná vec. No nechuť si čokoľvek naštudovať, by malo byť trestným činom.

A čo vy? Ktorá (ne)zmyselná otázka od okolia vás vie vytočiť do nepríčetna?

KVÍZ Poznáte názvy nezvyčajných strachov? Otestujte sa z fóbií

Zdroj: reddit.com
Odporúčame