Osťo sa opäť rozprával s Majkom Spiritom. Aká je cesta k spokojnosti?

Podcast s názvom TOPKAST, o ktorý sa starajú Osťo a Majk Spirit, má od úvodných dielov veľký úspech medzi priaznivcami nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike. Hypeman Osťo je overený stovkami rozhovorov, Majk Spirit ponúka mnohé zaujímavé pohľady a obaja sa vhodne dopĺňajú. TOPKAST aktuálne píše svoj šiesty diel, pričom hlavnou témou bolo, to ako by sa človek mohol dostať k spokojnosti. Poďme sa pozrieť na to detailnejšie.

Kto by nechcel byť vo svojom živote spokojný? Zrejme neexistuje človek, samozrejme až na pár chronických výnimiek, ktorý by nechcel byť šťastný a spokojný so svojím životom. Verte či nie, nie je to jednoduché. Práve naopak. Často čelíme rôznym aspektom, ktoré nám znemožňujú šťastie alebo si to teda aspoň myslíme. Aj o tom sa rozprávali Osťo s Majkom Spiritom. Je objektívne napísať, že aj v šiestom dieli sú obaja vecní, i keď samozrejme treba uznať, že veľa z toho, čo zaznie je subjektívne, čo dáva zmysel, keďže je to názor oboch spomínaných aktérov.

Diel číslo šesť trvá niečo málo nad 40 minút a TOPKAST je jedným z podcastov, kde si hovoríš, že by mohol trvať aj dlhšie. Hlavnou témou je, ako spomíname už v úvode, kľúče k spokojnosti, pričom obaja chalani skloňujú vo veľkej miere aj meditáciu. Ono, meditácia je fenomén, ktorý sa možno do našich končín dostáva pomalšie ako do iných krajín, ale už aj na Slovensku existuje veľké množstvo ľudí, ktorí ju vyznávajú. Ovládnuť svoju myseľ a dopriať jej oddych, neznie to vôbec zle.

Samozrejme, nejdeme do hĺbky, čo sa obsahu týka, to necháme na Osťa s Majkom Spiritom, ale myslíme si, že ak máte niekoľko desiatok minút nazvyš, tak TOPKAST je spôsob, ako by ste ich mohli efektívne využiť vo svoj prospech a ľudský rast. Koniec koncov, vypnúť to samozrejme môžeš vždy.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kali a Peter Pann stále majú svoj sen. Takýto bude ich nový album!

Foto: TOPKAST no. 6, Kľúče k spokojnosti, YouTube.com 

Odporúčame