Originálny Blakkwood: Singel NASA s karanténnym videoklipom ťa zaujme + bonus

Ako sa hovorí, predstavivosti sa medze neklamú. Dalo by sa polemizovať o tom, že teraz, keď prebieha celosvetová pandémia koronavírusu sú kreativita a predstavivosť ešte dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Týmto štýlom rozmýšľal aj Renne Dang v spolupráci s ľuďmi zo stále zlepšujúceho sa labelu Blakkwood. Singel NASA má približne týždeň, my ti ho na nasledujúcich riadkoch zľahka predstavíme.

130 tisíc pozretí za týždeň nie sú štatistiky, ktoré by trhali rekordy, ale skladbu na platforme lajklo takmer osemtisíc ľudí, pričom sa to nepáčili necelým dvom stovkám. Track NASA je kvalitný, každý vo svojej slohe povie naozaj zaujímavé myšlienky, z ktorých sa dá, čo to zobrať aj do každodenného života. Okrem toho, do toho refrén, v ktorom Renne Dang hovorí, že púšťajú rakety ako NASA a berú si, čo im patrí. Trochu motivácie taktiež nezaškodí.

Skladba má viac ako šesť minút, ale vôbec nevadí, že je taká dlhá, pretože tým, že sa jednotliví interpreti striedajú, poslucháč nezíska dojem, že by sa nudil alebo niečo podobné. Kto sa teda konkrétne podieľal na tomto tracku? Samozrejme Renne Dang, ďalej Koukr, Psycho Rhyme, LD, Dorian, Jay Diesel, Fosco Alma, Refew & Sharlota, pričom produkčne zapracoval Deasus.

NASA zaujal aj svojím videoklipom, pretože je originálny. Vzhľadom na to, že vo väčšine sveta v uplynulých týždňoch prebiehala karanténa a v Českej republike bol obmedzený aj voľný pohyb osôb, raperi nemali príliš veľa možností ako urobiť spoluprácu. Videohovor sa ukázal byť ako výborná alternatíva, z ktorej nakoniec vyšiel aj podarený videoklip. Ako spomíname v úvode, kreativita má dvere otvorené a v tomto smere bola využitá naozaj výborným spôsobom.

Keď už sme pri Blakkwoode, nejde opomenúť ani skladbu ZPRÁVY, ktorú Refew vydal iba pár dní dozadu a pomerne rýchlo prekonala stotisíc pozretí. Produkčne sa o ňu postaral Fosco Alma. Ak máte práve veselý mood, tak vás pravdepodobne tak nezasiahne, ale ak si prechádzate niečím náročnejším v živote, tak práve v tomto tracku sa nájdete.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Prečo môže ísť A$AP Rocky na 9 rokov do väzenia?

Refew je známy tým, že sa snaží ísť v skladbách do hĺbky a môžeme len konštatovať, že sa mu to darí aj v tomto prípade. Dá sa očakávať, že tento track sa v rebríčkoch počúvanosti bude v nasledujúcom období posúvať stále vyššie a vyššie. Uvidíme, či sa prognózy potvrdia. Čo je v tejto chvíli isté je, že Blakkwood sa počúvať oplatí.

Foto: Renne Dang, Blakkwood, YouTube

Odporúčame