Originálna kampaň má prilákať filmových pirátov: Lístky na festival môžu získať zadarmo!

diváci v kine

Filmový festival Montclair Film Festival sa originálnym spôsobom postavil proti pirátskemu sledovaniu filmov (Zdroj: Unsplash/Krists Luhaers)

#Montclair  Film Festival na svoj jedenásty ročník láka divákov nezvyčajnou online kampaňou. Vizuál kampane je navrhnutý tak, že pripomína stránky, na ktorých je možné nelegálne sledovať filmy. Ako však uvádza IndieWire, v tomto prípade si záujemcovia film zadarmo nepozrú. Aspoň teda nie online. Dostanú sa však k programu festivalu a lístok naň budú môcť získať zadarmo.

Boj proti pirátstvu

Jedenásty ročník filmového festivalu v Montclair, New Jersey prebieha od 21. do 30. októbra. Jeho organizátori prišli s originálnym spôsobom, ako bojovať proti filmovému pirátstvu a zároveň osloviť práve tých divákov, ktorí ho praktizujú. Je ním falošná streamovacia stránka, ktorá návštevníkom sľubuje, že si na nej zadarmo pozrú aj filmy ako Glass Onion: A Knives Out Mystery, The Whale alebo She Said.

Táto kampaň skutočne pripomína všetky tie streamovacie stránky, ktoré sľubujú filmy zadarmo. Ak si sa už niekedy pokúšal pozrieť si nejaký film online bez platenia, asi presne vieš, o aké stránky ide. Stránky s obrovským množstvom reklám a množstvom linkov, ktoré ťa môžu presmerovať na rôzne pochybné stránky.

Nič také ale v tomto prípade nehrozí. Odkaz, cez ktorý si návštevníci údajne môžu aktivovať bezplatný prístup k filmu, je návnadou, ktorá ich dovedie na oficiálnu stránku festivalu. Potom im dokonca ponúkne voľné lístky na premietania jednotlivých filmov.

Film je zážitkom hlavne v kine

 „Rozmýšľali sme nad zaujímavým spôsobom, ktorým by sme oslovili ľudí, ktorí si filmy sťahujú, získali ich pozornosť a mohli im povedať ,Prečo neprídete a neskúsite si to pozrieť v kine? Zážitok, ktorý by ste s nami mali, by bol podľa nás omnoho lepší, než ten online,‘“ povedal umelecký riaditeľ festivalu  Tom Hall.

Podľa Halla sú práve filmové zážitky z kina tie, ktoré si človek zapamätá. Ako však hovorí, kampaň nie je namierená proti streamovacím platformám.

„Je nám jasné, že filmový priemysel sa uberá práve tým smerom. Zdalo sa nám však zábavné použiť pirátstvo a dať ľuďom, ktorí si, či už z ekonomických dôvodov alebo z pohodlnosti, filmy sťahujú dôvod, aby dali šancu kinu,“ vysvetlil.


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk, indiewire.com
Odporúčame