Oplatí sa ísť do kina na film Manžel na skúšku? Pozreli sme si ho za vás a tu je naše (ne)odporúčanie

unsplash.com

#Asi iba málokto z vás si pamätá na film Overboad (Cez paľubu) z roku 1987. Romantická komédia v hlavnej úlohe s Goldie Hawn a Kurtom Russellom bola postavená na príbehu bohatej a povrchnej paničky, ktorá odmietla zaplatiť pracovníkovi za jeho prácu u nej na jachte.

Čo ale čert nechcel, Joanna Staytonová (Goldie Hawn) nedopatrením sama spadne cez palubu a tento nepríjemný zážitok jej spôsobí stratu pamäte. To využije robotník Dean Proffitt (Kurt Russell) a v nemocnici povie, že je to jeho žena. Joanna je tak zrazu vystavená chudobnému životu, deťom a nástrahám škodoradostného Deana.

Na identickej zápletke stojí aj remake Manžel na skúšku, ktorý sa aktuálne dostal do kín na Slovensku. Zmena je však v tom, že sa karta obrátila a tvorcovia sa rozhodli, že stratu pamäte v tomto prípade bude mať mužská hlavná postava.

Cinemax opisuje film nasledovne: Leonardo Montenegro je bohatý a rozmaznaný playboy, ktorý si celý život len užíval. Ale ako sa hovorí – karma nie je zdarma. Keď z rozmaru odmietne zaplatiť za služby upratovacej služby, netuší, ako mu to osud vráti.

Po jednej divokej párty vypadne z jachty a na druhý deň ho nájdu, ako sa bezradne motá v uliciach Oregonu. V nemocnici skonštatujú, že utrpel totálnu stratu pamäte a vyhlásia pátranie po jeho rodine. A vtedy nastupuje na scénu Kate – presne tá, ktorú nedávno tak ponížil. Vybavená širokým úsmevom a falošným sobášnym listom si poňho príde ako zákonitá manželka!

Začiatok bude ťažký, ale aj život bežného pracujúceho muža s troma deťmi a úžasnou manželkou má niečo do seba. Ako dlho však dokáže Kate tajiť pred Leom jeho skutočnú identitu a udržať príjemnú idylku?

youtube.com

Film, ktorý trvá 112 minút a v hlavnej úlohe je Anna Faris a Eugenio Derbez, patrí k tým, ktoré nijako neurazia, ale zároveň nezanechajú výraznejší dojem. V bočnej úlohe Theresy sa objaví aj očarujúca Eva Longoria, avšak ani silnejšie herecké obsadenie nemusí znamenať úspech filmu. Aj keď je Anna Faris očarujúca a pôsobí ako zlatíčko, ktoré si každý obľúbi, nie sme si úplne istý, či jej táto rola sadla na 100%. S fenomenálnou Goldie Hawn sa dá iba ťažko porovnať. Na druhej strane treba uznať, že jej komediálne postavy pasujú a určite o nej ešte budeme počuť. Naopak, Eugenio Derbez, ktorý sa preslávil vďaka filmu Ako sa stať zlatokopom, si túto rolu evidentne užíval a jeho stvárnenie dokázalo rozosmiať nejedného diváka. Mexická hviezda má našliapnuté na skvelú kariéru aj v Hollywoode.

Ak by sme to mali zhrnúť, môžeme povedať, že ide o pohodovú romantickú komédiu, v ktorej sa vyskytujú vskutku vtipné scénky, premiešané s tými romantickými. Spĺňa hlavný účel a tým je pobavenie. Ku koncu sa vám možno zaleskne v oku aj slza.

Treba však povedať, že kto mal rád pôvodnú verziu filmu Cez paľubu si na nové dielo asi len ťažko zvykne. Najmä v prípade, pokiaľ máte vycibrený filmový vkus. I napriek tomu odporúčame si túto komédiu pozrieť. Vytrhne vás z reality každodenného života a svojimi vtipnými scénkami vás príjemne osvieži.

Zdroj: Cinemax
Odporúčame