Odmenené medvede z Fondu pre budúcnosť športu: Ceníme si, že Niké sa zachovala inak ako ostatní

Foto: Pexels.com

Basketbal dostal počas pauzy spôsobenej koronavírusom tvrdú ranu. Na Slovensku viaceré tímy čaká neľahká situácia a to je aj prípad mládežníckeho klubu spod Tatier BKM Iskra Svit. „Medvede“ sa však zapojili do Fondu pre budúcnosť športu a jeho projekt zaujal na toľko, že dostal grant v podobe 2500 eur. 

Zdroj: Niké

Prezident klubu Ján Drobný bol z finančného daru nadšený a oceňuje, že sa v tejto náročnej dobe našiel niekto, komu záleží na budúcnosti slovenského športu: „Veľmi nás to potešilo. Je náročná doba, všetci „zatvárajú kohútiky“, no Niké urobila presný opak a sme veľmi radi, že práve naše video si všimla a ocenila.“ 

V BKM Iskra Svit vládne podobne ako v Niké rodinná atmosféra, čo cítiť aj z videa. Srší takáto dobrá nálada z chlapcov počas každého tréningu? „Video je autentické. Každú aktivitu si chlapci užívajú, je na nich vidieť, že ich basketbal napĺňa a baví. Aktuálne sa pripravujú na majstrovská Slovenska, preto sú bojovne naladení,“ zhodnotil Drobný.

Je jasné, že peniaze sa v tejto dobe zídu. Mladým basketbalistom spod Tatier pomôžu v ich kariérnom raste: „Musíme premyslieť, na čo konkrétne peniaze použijeme. Ak to epidemiologická situácia dovolí, chceli by sme sa zúčastniť medzinárodných turnajov. Pravidelne sme zopár absolvovali, no teraz by bolo ťažšie si ich dovoliť. S touto podporou to však vidíme oveľa reálnejšie,“ uzavrel Drobný. 

Fond pre budúcnosť športu vznikol, aby podporil mladé talenty, ktoré to v tejto dobe nemajú jednoduché. Niké doň na úvod vložila 100-tisíc € a následne 1 cent z každého podaného tiketu. Čiastka sa rozdelí medzi najlepšie projekty.  Ak chceš byť medzi odmenenými aj ty či tvoj klub, je to jednoduché. Nahraj aj ty vtipné a zaujímavé video, prihlás ho do Fondu na stránke www.nikefondsportu.sk a možno získaš grant, ktorý ti pomôže v športovom raste. Veľa šťastia!

Zdroj: PR článok
Odporúčame