Obrovský úspech slovenského fotografa: Hollywoodske herečky fotil pre titulku svetoznámeho časopisu

TIME/Paul Joyce-Pudelka

#Michal Pudelka je Slovák žijúci v Londýne, ktorý si počas posledných rokov vybudoval skvelé meno v svete módnej fotografie. Dvadsaťsedemročný Bratislavčan fotil kampane pre značky ako Adidas, Nehera, Valentino alebo H&M , jeho zábery sa objavujú aj v časopise Vogue.

Tam napríklad prezentoval prostredie dediny Čičmany, ktoré tak dostal až do japonskej edície tohto časopisu. Jeho ďalší veľký úspech prišiel na sklonku tohto roku. Pre magazín Time nafotil štyri herečky, hviezdy nového filmu zo štúdia Walta Disneyho – A Wrinkle in Time. Ten sa do slovenskej distribúcie dostane v marci pod menom V pasci času.

TIME

Jedna z fotografii sa objavila rovno na titulke aktuálneho čísla Time, ktorý vychádza v náklade približne 3 miliónov kusov. Objavuje sa na nej Reese Witherspoon, Oprah Winfrey, Mindy Kaling a Storm Reid, ktoré Slovák nafotil v Los Angeles.

Zaujímavý je aj príbeh samotného Michala. Ten fotografiu neštudoval, pôvodne sa venoval módnemu návrhárstvu na škole v Paríži. Práve tam sa nakazil fotografiou, následne sa vrátil do Bratislavy, kde rozbehol svoju kariéru cez stránky ako Flickr alebo blogovaciu sieť Tumblr. V súčasnosti žije v Londýne.

Michal Pudelka/TIME

Odporúčame