Obrovský úspech mladej Slovenky: Je víťazkou prestížnej FOTO súťaže, vyberali si zo 76-tisíc prác

#Súťaž Nikon Photo Contest je medzinárodnou fotografickou súťažou, ktorá existuje už od roku 1969. Každoročne sa do nej zapája množstvo nádejných fotografov, ktorí sa chcú so svetom podeliť o najlepšie práce. Špeciálne s nárastom dostupnosti digitálnych fotoaparátov sa táto súťaž z roka na rok zväčšuje. A s tým logicky narastá aj konkurencia. Napriek tomu sa v nej tento rok podarilo uspieť mladej Slovenke.

Anna Opinová zo Starej Ľubovne totiž vyhrala súťaž v kategórii do 30 rokov – Next Generation Award: Single Photo. Historicky ide o prvý úspech fotografky či fotografa zo Slovenska v tejto súťaži, do ktorej sa tento rok zapojilo 21-tisíc fotografov zo 170 krajín. Celkovo bolo prihlásených viac ako 76-tisíc prác. Všetkých víťazov si môžete pozrieť na stránke súťaže.

Súťaž Anna vyhrala s fotografiou, ktorá vznikla na svadbe jej známych. Na snímke však nie sú mladomanželia, ale brat nevesty, ktorý relaxuje pri cigarete. „Tento moment je neuveriteľný! Mám z prvého miesta obrovskú radosť, som šťastná! Je to pre mňa obrovský úspech. Zachytávanie momentov a vytváranie spomienok je to, čo robím, čím žijem a dýcham. Moja práca je mojou pasiou. Ďakujem,“ napísala Anna ako komentár k víťazstvu.

A my sa pripájame ku gratuláciam!

Anna Opinová

Odporúčame