Zima ako v rozprávke: Uži si dovolenku v Rakúsku s top možnosťami na šport, zábavu a ubytovanie

Voľnosť na freeridových tratiach v stredisku Dachstein (zdroj: Leo Himsl / Oberosterreich Tourismus GmbH)

#Predstav si zasneženú bielu krajinu zaliatu slnkom. Na oblohe ani obláčik. Horský vzduch ti štípe líca a ty stojíš na vrchole a kocháš sa výhľadmi. Ešte pár fotiek a ide sa dole. Potom ťa čaká už len výborné jedlo a oddych vo wellness a saune. A zajtra si to dáš znova. Znie to ako sen? Príď ho zažiť naživo na zimnú dovolenku v Rakúsku. Navyše to ani nie je ďaleko od slovenských hraníc.

Lyžovačka a snowboard vo viac ako 800 strediskách

Nech už stojíš na lyžiach alebo snowboarde prvýkrát, alebo brázdiš kopce už roky, budeš si mať z čoho vyberať. Mierne široké svahy alebo pretekárske čierne zjazdovky, na ktorých súťažia tí najlepší svetoví zjazdári, už na teba čakajú. Rakúsko je krajinou, ktorá miluje zimné športy, o čom ťa radi presvedčia v jednom zo 71 regiónov a vo viac ako 800 strediskách.

Svetovznáme stredisko Flachau ti ponúka perfektné lyžiarske trasy aj nádherné výhľady (foto: Tourism Salzburg GmbH)
Už si niekedy skúšal lyžovať napríklad na ľadovci? Ak nie, je najvyšší čas to napraviť. Mnohé strediská pritom garantujú snehovú pokrývku počas celej zimy. Viaceré sú navyše poprepájané do výhodných balíčkov, takže každý deň si môžeš na jeden lístok užívať inú zjazdovku.

Navštív stránku Austria.info a o svojej najbližšej dovolenke v Rakúsku sa dozvieš všetko.

Freeride pre väčšiu radosť z voľnosti

Nebaví ťa jazdiť s ostatnými len po upravených tratiach a chceš si užívať neviazaný pohyb? Aj ty si prídeš na svoje. Pozývame ťa do jedného zo špičkových rakúskych freeridových stredísk, kde si sám zmeriaš sily s prírodou. Ak po lyžovaní mimo zjazdoviek ešte len pokukuješ, Rakúsko s „off-piste“ traťami rozličných obťažností je ideálnym miestom, kde sa to môžeš naučiť.

Lyžiarsky región Dachstein-Salzkammergut upúta všetky vekové kategórie (foto: Salih Alagic/Oberosterreich Tourismus GmbH)

Nekonečné trasy na túry, skialpy aj bežkovanie

Spoznávať nádhernú bielu alpskú krajinu môžeš aj inak než spúšťaním sa po zjazdovke. Chceš si zamakať na kilometroch upravených bežkárskych tratí, alebo sa vyberieš na poriadnu skialpovú túru? Odmenou pre teba bude neopakovateľný športový zážitok v najkrajšej horskej scenérii Rakúska.

Aby o teba bolo naozaj perfektne postarané, vyber si niektorú z ponúk hotelov Cross Country Ski Holidays, v ktorých sa špecializujú na služby práve pre bežkárov a skialpinistov. Vynaloženú energiu potom nezabudni doplniť chutným občerstvením v niektorej z malebných horských chát.

Dachstein-Salzkammergut ponúka aj takéto krásne scenérie pre bežcov na lyžiach i skialpinistov (foto: Rudi Kain)

Zimné radovánky aj pre nelyžiarov

Ak ťa lyže a snowboard nebavia alebo si len skrátka chceš vychutnať zimnú romantiku bez nadmernej fyzickej námahy, dovolenka v Rakúsku je aj pre teba ideálna voľba. Vybrať sa môžeš na pokojné prechádzky bielou krajinou, večerné túry na snežniciach pri blikote fakieľ či navštíviť množstvo čarovných horských chát, kde sa môžeš zohriať pri horúcom čaji alebo varenom víne. Možnosťou je aj korčuľovanie na zamrznutých jazerách, prípadne sa vyber za krásnymi scenériami na zimnú turistiku po niektorom z celoročne udržiavaných chodníkov. Záleží iba na tebe.

Bonus: Náš tip na štýlové ubytovanie

Keď už zimná dovolenka v rakúskych horách, tak s poriadnymi výhľadmi, jedinečnou architektúrou, vynikajúcim jedlom a so špičkovým wellnessom. Presne to si užiješ v 4-hviezdičkovom dizajnovom hoteli Nesslerhof v Salzbursku. K zážitkom na svahu je to z neho doslova len kúsok – lanovka pár metrov od hotela ťa vyvezie priamo do strediska Grossarltal.

Luxus, ktorý ti ponúka wellness v hoteli Nesslerhof (foto: Hotel Nesslerhof GmbH)

Alebo sa vyber do ďalšieho 4-hviezdičkového hotela Travel Charme Bergresort Werfenweng. V ňom si výhľad na nádherné rakúske hory vychutnáš aj cez panoramatické okná hotelového wellnessu s impozantnou rozlohou 1 600 m2. Oddýchneš si obklopený krásnou prírodou a rozmaznávaný kulinárskymi špecialitami.

Takto parádne si oddýchneš v Travel Charme Bergresort Werfenweng (foto: Travel Charme Hotels Resorts)

Protiepidemické opatrenia v Rakúsku

Aby si si dovolenku v Rakúsku užil bezpečne a bez starostí, nezabudni sa vopred informovať o aktuálne platných opatreniach v súvislosti s covidom-19. V lyžiarskych strediskách napríklad budeš potrebovať rúško a taktiež máš povinnosť preukázať sa, že si zaočkovaný, otestovaný alebo si ochorenie prekonal. Aktuálne informácie nájdeš vždy na oficiálnej stránke rakúskeho ministerstva.

Objav lásku k zime na dovolenke v Rakúsku

Sedíš nad kalendárom a plánuješ výlet k našim západným susedom? Pred cestou určite navštív oficiálny cestovateľský portál Austria.info alebo sleduj facebookovú stránku Dovolenka v Rakúsku. Tam nájdeš aj ďalšie tipy a všetky užitočné informácie k tomu, aby si si svoje zimné dobrodružstvo v Rakúsku vychutnal naplno. Potom si už len stačí vybrať a prísť na parádnu dovolenku.

VIAC O ZIMNEJ DOVOLENKE SNOV

Foto: Oesterreich Werbung WEST4MEDIA

Advertoriál pripravený spoločne s Rakúskou agentúrou pre cestovný ruch.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame