Bitka najväčších rivalov či snaha majstra o pomstu: Aká zaujímavá novinka čaká na fanúšikov?

Puk na ľade.

Zdroj: Getty Images

#V hokejovej TIPOS extralige už odštartovali semifinálové série. Fanúšikovia štyroch najlepších klubov dúfajú, že práve ten ich sa stane majstrom Slovenska. Aké zaujímavosti by si mal o jednotlivých tímoch určite vedieť?

Súboj storočných klubov a úhlavných rivalov

HC Slovan Bratislava oslavuje v tejto sezóne sto rokov existencie, rovnako ako jeho najväčší rival HC Košice. A práve dva najúspešnejšie kluby v histórii samostatného Slovenska tvoria prvú semifinálovú dvojicu. Oba získali osem titulov, ale jeden z tímov k okrúhlemu jubileu ďalšiu majstrovskú trofej určite nepridá. V play-off sa naposledy stretli 21. apríla 2012. Libor Hudáček vtedy gólom v predĺžení rozhodol o víťazstve Slovana, ktoré znamenalo zatiaľ posledný titul pre belasých. Na sedem sezón totiž Slovan zamieril do nadnárodnej KHL.

Belasí aj oceliari museli vymeniť trénerov

Slovan aj Košice skončia sezónu s inými trénermi, než ju začali. Dôvodom na ich odchod boli neuspokojivé výsledky. Slovan napriek tomu dokázal vyhrať základnú časť a získal Pohár Dušana Pašeka. Na lavičke Košíc stojí muž, ktorý vie namiešať majstrovský kokteil. Dan Ceman totiž v roku 2019 vyhral ligu s Banskou Bystricou. Belasej striedačke zasa velí Andrej Podkonický, ktorý je zároveň aj asistentom Craiga Ramsayho pri slovenskej reprezentácii. O sérii môže rozhodovať aj väčší fyzický fond. Váhový priemer slovanistov je takmer 87 kilogramov, zatiaľ čo u Košičanov iba okolo 81,6.

Motivácia navyše staviť si na play-off

Ak sleduješ TIPOS extraligu, určite oceníš zaujímavú novinku. Športové stávky od TIPOSU ti ponúkajú možnosť zapojiť sa do Play-off lotériev ktorej sa hrá o celkový bonus 10-tisíc eur. Žrebuje sa až 40 výhercov a každý získava 250 eur. Ale pozor! Bonus môžeš získať v žrebovaní aj viackrát. Čím viac tipuješ, tým je tvoja šanca na vyžrebovanie vyššia.

A ako sa vlastne do lotérie môžeš zapojiť? Stačí si staviť minimálne za 10 eur a budeš zaradený do žrebovania. Pri vyššom vklade o každých 10 eur automaticky získavaš ďalšie účasti (20 eur = 2x, pri 100 € = 10x atď.). Celkový kurz na tvojom tikete však musí byť minimálne 2,00 a viac a aspoň jedna stávka musí byť na zápas play-off TIPOS extraligy.

TIPOS.
Zdroj: TIPOS

Obhajcu čaká súboj s TOP kanonierom

Majstrovský Zvolen by si rád zopakoval oslavy aj tento rok. Na postup do finále však musí najskôr prejsť cez Nitru, ktorá má vo svojom kádri momentálne najväčšiu hviezdu ligy. Samuel Buček strelil v základnej časti 41 gólov a stal sa nielen najlepším strelcom, ale aj najproduktívnejším hráčom. V tíme corgoňov nájdeme aj dvoch bronzových olympionikov z Pekingu – Adriána Holešinského a Šimona Nemca. Druhý menovaný patrí v 18 rokoch medzi obrovské talenty svetového hokeja a v lete ho čaká draft do NHL, kde mu predpovedajú umiestnenie v prvej desiatke. Okrem toho má Nitra v tíme aj najstaršieho Slováka v lige a zároveň kapitána tímu Branislava Mezeia.

Do tretice všetko dobré, alebo koniec kliatby?

Nitra sa so Zvolenom stretla naposledy v semifinále v sezóne 2018/19 a predtým v sezóne 2015/16. A výsledok? Obe série prehrali rytieri zo stredného Slovenska 3 : 4 na zápasy. Také niečo však tím trénera Petra Oremusa už nechce dopustiť. Po základnej časti skončil Zvolen druhý a Nitra tretia. To len svedčí o tom, že séria sa znovu môže natiahnuť na najdlhší možný počet duelov. Netreba však zabúdať na nitrianske kúzlo českého kouča Antonína Stavjaňu. Ten s klubom získal celkovo sedem medailí vrátane zlatej spred šiestich rokov.

Ďalšie novinky od TIPOSU

Športové stávky od TIPOSU ti prinášajú každý deň atraktívne kurzy na hokejové, ale aj iné športové zápasy. Najnovšie sa maximálna výhra na tikete zvýšila až na 150-tisíc eur, na jeden tiket môžeš pridať až 50 stávok, čaká na teba bohatšia LIVE ponuka stávok, ktoré môžeš kombinovať aj s predzápasovými stávkami.

Okrem toho sú pre každého novoregistrovaného stávkara pripravené zaujímavé bonusy – uvítací bonus až 1 050 eur, kurzový bonus až 100 % alebo prvá stávka bez rizika až do 50 eur. Tak si stav na svojho favorita a nezabudni sa zapojiť do lotérie, v ktorej sa môže usmiať šťastie aj na teba. A nezabúdaj, že platí zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov. Viac informácií nájdeš na www.etipos.sk.

VIAC O TIPOS EXTRALIGA LOTÉRII

TIPOS.
Zdroj: TIPOS

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou TIPOS.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame