O Billboard rebríčkoch môžeš rozhodnúť aj ty: Po novom bude magazín brať do úvahy aj pozretia z Youtube alebo Apple Music

pixabay.com

#Billboard rebríčky sú stále tými najznámejšími na svete. To, ako úspešná je skladba a ako kvalitne ju interpret zaspieval rozhoduje stále počet týždňov, počas ktorých sa udrží na vrchole rebríčkov Billboard. Často píšeme o prekonávaní rekordov v týchto rebríčkoch a každý interpret je na takýto úspech právom hrdý. Skrátka – rebríčky Billboard vo svete hudby niečo znamenajú.

Od nového roka však v zostavovaní rebríčka nastane zmena. Spoločnosť Billboard bude do svojich výpočtov včlení aj počet pozretí z Youtube. Okrem tejto najobľúbenejšej streamovacej služby bude brať do úvahy aj prehratia na Apple Music, TIDAL a VEVO. A teda ak počúvaš svoju obľúbenú hudbu prostredníctvom niektorej z týchto streamovacích služieb, aj tvoje pozretia sa budú zarátané do tabuľky najlepších albumov Billboard 200.

Zaujímavosťou je napríklad aj to, že podľa The Times je Youtube najobľúbenejšou hudobnou online streamovacou službou, ktorú využíva až 55% ľudí. Na ostatné streamovacie služby pripadlo dokopy 37%. Určite nikomu neuniklo ani to, že Youtube spustil vlastnú službu YouTube Music.

Zdroj: pitchfork.com
Odporúčame