Nový online fenomén nedá ľuďom spávať: Ktoré zo slov počujete vy? Väčšina háda nesprávne

Pexels.com

#Raz za čas internetom prebehne vlna, ktorá akoby poblázni naraz celé jeho osadenstvo. Pamätáte si ešte na videá s fidget spinnerom z minulého roka? Alebo Mannequin Challenge z roku predtým? Tak, či onak, ten najnovší fenomén bude pre vás možno poriadne divný.

Jeho meno je Laurel a Yanny, keďže človek má pri nahrávke povedať, či počuje jedno meno, alebo druhé. Akokoľvek bizarne to znie, ľudia sa toho chytili. Túto „hádanku“ zdieľali aj niektoré celebrity, vrátane dcéry Donalda Trumpa, vo svojej šou o nej hovorila dokonca aj Ellen.

Na nahrávke je hlas, ktorý hovorí jedno jediné slovo. Háčik je v tom, že niekto počuje Yanny a niekto Laurel. A prečo niektorí ľudia počujú to a niektorí niečo iné? Dôvodom je, že ľudia vnímajú frekvencie odlišne. Niektorým sú bližšie hlboké, iným vysoké zvuky. Ideálne to vysvetľuje tool, ktorý pripravili v britskom denník The Guardian. Pomocou bežca si môžete upravovať frekvenciu tak, aby ste na nahrávke počuli aj Yanny a aj Laurel. Zvlášť.

Podľa výsledkov rôznych ankiet sa zdá, že najviac ľudia počujú prvé meno. No ktoré to v skutočnosti na nahrávke zo stránky vocabulary.com je? Odpoveď je Laurel. A ktoré počujete vy? Podeľte sa s nami v komentároch.

Odporúčame