Nový objav rapovej scény? Sermone v spolupráci s Danom Kapitánom potvrdil svoj talent (ROZHOVOR)

Pred niekoľkými dňami sme mali možnosť vypočuť si príjemnú spoluprácu skvelého Dana Kapitána a nemenej šikovného rapera Sermone. Ten je na scéne nováčik, no ambície mu nechýbajú.

Kto je Sermone?
Týpek z Bratislavy, ktorý okrem hudby miluje aj šport. Aktuálne ho môžeme vidieť aj vo filme Ktoje ďalší?, ktorý sa dostal na mega úspešnú platformu Netflix.

Ako vznikla spolupráca so Sermone a čo na neho hovorí Dano Kapitán?
Sermon raz prišiel na moju oslavu narodenín. Odvtedy sme kamaráti, takže spolupráca prišla prirodzene. Je to šikovný chalan, sme na jednej vlne, takže to celé išlo tak nejak samo. Na tracku Gobi som prispel refrénom – len som proste ležal v posteli a začal som písať. Takže to proste presne takto malo byť. Myslím, že refrény ako také mi celkom idú, haha, ale určite by som nechcel zostať len pri nich. Uvidíme. Táto spolupráca bola však príjemná a už sa teším na ďalšie, no aktuálne sa fokusujem na nové EP, ktoré bude iné ako prvý album. A bude asi peckové, ale nechcem predbiehať. Haha.

Krátky rozhovor so Sermone si môžeš prečítať nižšie

Čo ťa na rape fascinuje a prečo si sa rozhodol ho robiť?
Kombinácia žánrov, preafektované vyjadrovanie a drzá papula. Čomu ďalšiemu sa okrem hudby venuješ? Určite šport. Umrel by som do tridsiatky na vyčerpanosť kebyže sedím a nič nerobím. Baví ma občas hudbu tvoriť.. tri roky ma zamestnávala heligónka a klavír.

Rapová scéna na Slovensku je veľmi bohatá. Máš na nej aj svoj vzor?
Samozrejme. Chalani z DMS idú pekné bomby. Dostal som sa k nim okolo roku 2016 cez
kamarátku a poriadne som sa namotal.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rapové lyrics ako dôkaz na súde? Na to môžete zabudnúť


V rape si však nováčik..
Je to tak, ale mám ambície. Ono to celé začalo tak, keď si ešte v dávnych časoch sestry kupovali časopisy Bravo a furt som všade vystrihoval obrázky Tupaca. Myslím, že on bol prvý impulz rapu v mojom živote.

Ako vznikla spolupráca medzi tebou a Danom Kapitánom?
Pár veci máme s Dančim na oko mega spoločné a viac menej prešla na grilovačke vzduchom myšlienka na spoločný track. Slovo dalo slovo a vonku je náš prvý projekt Gobi.

Mnohí ťa videli vo filme Kto je ďalší?, kde hrá aj raperka Aless.
Áno, zahral som si tam úlohu záporaka, takže snáď sa mi Aless nebude v budúcnosti vyhýbať.

Aké máš ambície v hudbe?
Spraviť si meno a začať púšťať ľuďom report mojich príbehov a chorej hlavy na povrch.

Plánuješ ďalšie spolupráce alebo sa zameriaš teraz skôr na sólo?
Spolupráce plánujem určite a ne jednu. Sólo trackov pôjde ešte do nového roka veľa von, takže ľudia sa majú na čo tešiť.

Odporúčame