Nový Kali, Radikal Chef, Konex, Majself či ohlásenie nového albumu DMS. To všetko priniesol uplynulý víkend

Keďže posledné víkendy sú na novinky na našej scéne bohaté, rozhodli sme sa vám opäť zhrnúť do jedného článku to najdôležitejšie, čo priniesol uplynulý víkend. Zase raz sme sa dočkali noviniek z každého súdka. Všetkému dali čerešničku na torte chalani z DMS, ktorí na Hip Hop Žije oznámili ďalší skupinový album, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta na prelome rokov.

Freeride III? Tak znejú hlasy Chefových fanúšikov prakticky od vydanie druhého pokračovania úspešného albumu. To, či nám Paťo ponúkne album aj tento rok je ešte otázne, no čakanie si Freeriderz môžu skrátiť novým videosinglom. Veľa ginu, ráno hlad je názov najnovšieho videoklipu z dielne FCK THEM, ktorý nájdeš už aj na všetkých streamovacích službách.

Svoje miesto medzi rapermi si pomaly, ale isto obhajuje aj výborný producent Konex. Ten po výborných singloch ako Mojsej Flow, Flex Na Ex či 4 vydal cez víkend pokračovanie prvého menovaného tracku. Tak, ako väčšina členov labelu Milion+, aj Konex prezentuje zaujímavý a trocha netradičný štýl. Stačí si pustiť jeho ďalšiu novinku. Za nás opäť skvelý práca!

Kali, Vladimir 518 a Iron Kap. Táto trojica sa spojila a do produkcie od Mike Trafika poslucháčom pripravila novinku s názvom Chápeš?. V skratke tento track opisuje, že život rapera rozhodne nie je len pozlátko, ktoré vidia mnohí fanúšikovia. Skladbu sprevádza aj vydarený videoklip, o ktorý sa postaral Jiří „Morelo“ Mucha.

Novinku už dlhší čas avizovala aj trojica DJ Wich, Majself a Erycan. Spojenie tejto trojice prinieslo singel s názvom Krídla, ktorý môžme zaradiť do kategórie pohodovejších letných skladieb. Majself opäť potvrdil svoje slová, podľa ktorých ho jeho fanúšikovia budú počuť čoraz častejšie vo veciach a polohách, na ktoré by nemuseli byť doteraz v jeho tvorbe zvyknutí.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Priblížil sa SAK10DENZ novým EP k špičke slovenského rapu?

Novinka prišla aj z dielne OvergroundArt. Podobne ako pri Milion+ aj tu platí, že členovia tohto zoskupenia, respektíve labelu, sa prezentujú špecifickým štýlom, ktorý však ešte mnohým slovenským poslucháčom nemusí byť vlastný. Do hudby od Hoodiniho sa spojila dvojica Laky Deff a Saimonsa. Skladba dostala aj letný videoklip, o ktorý sa postaral šikovný Adrián Kutný spolu so svojim tímom.

Na záver tu ešte máme čerstvú boombapovú novinku z východnej časti našej republiky. Člen labelu 3.33 Erroris si zarapoval do beatu od producenta menom JeeJuh a vznikla z toho skladba s názvom Máš To?!. O sprievodný videoklip sa postaral ďalší šikovný klipmaker Daniel Kristl.

Do komentárov nám určite dajte vedieť, ktorá novinka vás potešila najviac.

 

Odporúčame