Nový iPhone 8 prinesie tieto radikálne zmeny: S novinkami však prichádzajú aj obavy

Pixabay.com

#Pre niektorých to bude znieť neuveriteľne, ale prvý iPhone prišiel na trh už pred desiatimi rokmi. Prvú dekádu na trhu tak chce Apple osláviť vo veľkom štýle. Na jeseň by mal na trh prísť nový telefón a v celom technickom svete sa to už hmýri dohadmi o tom, čo by mala novinka priniesť. Vzhľadom na výročie má výrobca údajne v pláne veľké zmeny – od dizajnu až po funkcie.

Nebezpečné novinky?

Nový iPhone 8 by mal na trh prísť v septembri a jeho hlavným plusom by malo byť bezdrôtové nabíjanie. Telo smartfónu by malo byť sklenené s nerezovým okrajom. To však môže priniesť problémy.

Apple sa obáva, že kombinácia bezdrôtového nabíjania so stavbou tela telefónu by mohli zaviniť extrémne prehrievanie prístroja. Možno aj preto aktuálne informácie o iPhonoch sú zatiaľ len dohadmi z rôznych technologických webov, Apple ešte nič oficiálne nepotrvrdil.

pixabay.com

Predražená novinka

iPhone 8 by mal vyjsť v troch verziách, premium model s najväčšou uhlopriečkou – 5,8 palca – bude mať tiež OLED displej, namiesto tradičného LCD. Táto technológia však telefón poriadne predraží. Jeho cena by mohla prekročiť hodnotu 1000 eur.

Dve dostupnejšie verzie nižšieho radu s menšou uhlopriečkou zostanú verné technológii LCD. Zároveň dostane iPhone novú schopnosť rozoznávania na základe snímania dúhovky, namiesto doterajšieho odtlačku prstu, a tiež dvojitý fotoaparát.

Hoci je veľmi pravdepodobné, že novinku Apple vypustí do sveta v septembri, ako zvyčajne, na oficiálne ohlásenie sa ešte čaká. Je však dosť možné, že rok 2017 bude rokom iPhonu. Alebo naopak, rokom, keď Apple zlyhá.

Zdroj informácií: SFGate

Odporúčame