Nový album po 10 rokoch: Na scénu sa vracia Opak a hovorí, že najdôležitejšie je zostať autentický

Opak (foto: Opak archív)

#Slovenský raper Opak vydáva vo štvrtok 7. marca po dlhšej odmlke nový album Produkcie. 11 skladieb vznikalo počas 4 rokov ako jeho osobný denník. Opak chce novým albumom v prvom rade osloviť ľudí, ktorí ho poznajú dlhé roky, či už ako sólo rapera, alebo ako člena dnes už legendárneho zoskupenia A.M.O.

„Album je rozhodne na viac vypočutí. Je plný zaujímavých tém. Texty sú viaczmyselné, miestami ironické. Vnímavý poslucháč si nájde osobité prirovnania, pohľad na bežné situácie, ktoré som si prežil, aj opisy ľudí, ktorých som stretol. Neriadim sa iba trendmi, robím všetko tak, ako to aktuálne cítim,”  hovorí bratislavský raper.

Pri tvorbe nemal Opak strach vykročiť mimo svojej komfortnej zóny. Rovnako ako na prvom sólo albume, aj teraz Opak experimentoval s hlasom a zvukom. Nechýbajú ani spevácke vsuvky. “Za tie roky som si prešiel všetkým – mainstreamom aj undergroundom, elektrom aj akustikou. Naučil som sa vnímať viac publikum a verejnosť a menej svoje ego. Mám pocit, že nie je nič dôležitejšie, ako byť autentický.”

Aj pri tomto albume sa Opak pohybuje žánrovo medzi reggae, rapom, neosoulom, bluesom a R&B. Vo svojej podstate sa však nevyhýba ani mainstreamovým vplyvom. “Som rád, že pozvanie na hosťovanie na albume prijali rôznorodí ľudia, ktorí tiež prispeli k pestrosti – VeronikaS, XindlX, Robo Burian či raper Danosť. Moje aktívne roky na hudobnej scéne tiež umožnili, aby som mohol spolupracovať s hudobníkmi Marianom Jaslovským, Jánom Kružliakom, Annou Hort, Marc Es, Boro Logan, Jozefom Madolom alebo ľuďmi zo skupiny Polemic.” S výnimkou spevu v jednej skladbe vznikal celý album v jeho vlastnom štúdiu Zion5. Limitovaná edícia s originálnou ilustráciou od Petry Žiačkovej

Autogramiáda špeciálnej limitovanej edície sa bude konať vo štvrtok 7.3.2019 o 13:00, livestream môžete sledovať na Opakovom Instagrame. Hneď po autogramiáde vyberie Opak jedného fanúšika, ktorému odnesie zásielku s krabičkou osobne. K albumu chystá Opak krst v Bratislave, rovnako ako aj turné po Slovensku. Album Produkcie si budete môcť vypočuť aj na všetkých hlavných online streamovacích platformách – už čoskoro.

Zdroj: tlačová správa
Odporúčame