Nová krv slovenského rapu: 5 mladých MCs, o ktorých si ešte nepočul, ale za vypočutie stoja

Hannah Busing

#Posledné roky registrujem čoraz viac začínajúcich raperov a producentov, ktorým pri množstve už zabehnutých interpretov nedávame príliš veľa šancí. Inak povedané, aj keď si jeden z mála dobrých, v tej kope odpadu vôbec nie je ľahké presadiť sa. Preto som vybral pár z nich, na ktorých som natrafil a myslím si, že im väčšia pozornosť zaslúžene patrí.

Nano

Nano je 21-ročný úprimný Popradčan, pri ktorého veciach sa čudujem, ako môžu mať tak málo views. Mierne pesimistická lyrika spolu s veľmi dobre počúvatelným hlasom robia pre mňa Nana špeciálnym. Veď si vypočuj sám.

#Hypnotik

Predtým. ako o tejto holke niečo napíšem, musím priznať, že som si nikdy nešiel nejak ženský rap. Teda aspoň ten slovenský vôbec. Ale ako som natrafil na túto dievčinu cez zdieľania známych a pustil si nejaký z jej starších songov bol som milo prekvapený. Celkom silné atmosférické veci, pri ktorých sa vieš rozcítiť. Tým som ale nepovedal, že si ju neviem predstaviť aj v inej a veselšej polohe. Pravdou ale zostáva, že v jej trackliste nájdeš prevažne tie utápačky. Mimochodom túto holčinu môžeš nájsť aj na aktuálnych Supových Bielych nociach, v refréne skladby Múr.

Agero

K tomuto chalanovi mám tak trochu zvláštny osobný vzťah. Bol som pri ňom, keď prvýkrát držal majk a vtedy som si nemyslel, že sa chalan vyrapuje na takúto úroveň. Lyrický, vyflowovaný, agresívny, podaný  južanským a nesympatickým mladým mužom. Asi tak by som opísal jeho rap. Jediné, čo mu podľa mňa chýba je grafik, aby mu spravil normálny vizuál a väčšia pozornosť od ľudí. Lebo on ju zaslúži.

 

Arzen Q

Arzen Q alebo vlastným menom Tomáš. Na jeho hudbe je určite počuť, že sa jej už venuje dlhšiu dobu. Čistý prejav a veľmi rozmanité songy. Tohto chalana som vybral hneď pre jednu vec. Keď sa započúvaš do jeho hlasu raz a pustíš si hocijaký song, kde ani nebudeš vedieť, že je on – a nakoniec je, tak ho spoznáš hneď po prvom slove. Asi tak.

Endorphin Takedown/Young Sinner

V titulku hore som tak trochu klamal. Endorphin Takedown nie je len raper, ale hlavne producent. A pre mňa osobne jeden z najtalentovanejších mladých producentov na Slovensku. Okrem toho si ho však môžeš vypočuť aj za majkom pod alteregom Young Sinner. K nemu nemám ani čo viac dodať, stačí vypočuť.

Odporúčame