Niektoré sú skutočne brutálne: Toto sú dôvody, kvôli ktorým ľudia ukončili priateľstvo

Photo by Daiga Ellaby on Unsplash

#Dnes si už nemusíš rezať žily, aby si niekomu dokázal, že je tvoj pokrvný brat či sestra. Skutočné priateľstvá sa zaobídu aj bez teatrálnosti. No ten či tá, s ktorou si sa nechcel nikdy rozlúčiť, ti niekedy môže vraziť do chrbta nôž. Ľudia ukončujú priateľstvo z rôznych dôvodov. Toto sú definitívne tie najbrutálnejšie z nich.

To, že priateľstvo sa niekedy môže zmeniť na hotové galeje, dokazujú aj priznania anonymných užívateľov Redditu. A to, že skutočne stoja za to, môžeš posúdiť aj sám.

#1 Keď si uvedomíš, že nemusíte byť za každú cenu spolu

Photo by Katy Belcher on Unsplash

S kamarátkou sme boli spolu od základnej školy. Chodili sme na tú istú strednú a mysleli sme si, že naše priateľstvo nikdy neskončí. Zobrali ma na prestížnu univerzitu. Ale keďže som nechcela nechať svoju menej inteligentne zdatnejšiu kamarátku v štichu, išla som na vysokú, kde brali skutočne každého. Priznám sa, moji rodičia takmer skolabovali. Len čo sme nastúpili do prvého ročníka, oznámila mi, že sa sťahuje do New Yorku za novým frajerom, ktorého spoznala cez internet. Ja mám však skúsenosť na nezaplatenie.

#2 Absolútne sa zmenila

S Terezou sme boli skvelé kamarátky. V šestnástich však začala brať drogy. Z milého a usmievavého dievčaťa sa zmenila na chodiacu mŕtvolu. Kradla mi peniaze a neustále klamala. Musela som ju odstrihnúť. Až po rokoch som sa dozvedela, že v dvadsiatke zomrela.

#3 Z cudzieho krv netečie

Photo by Thomas Kelley on Unsplash

Môj kamarát si odo mňa „požičal“ elektrickú gitaru v hodnote 600 dolárov. Pri vystúpení mi ju absolútne zničil. Nepočul som od neho ani len prepáč.

#4 Neustále sa na niečo sťažovala

S kamarátkou sme si dobre rozumeli, a preto sme sa po skončení vysokej rozhodli nasťahovať ku sebe. Zohnala som byt za veľmi dobrú cenu, no nič sa jej nepáčilo. Zásadne neupratovala, nevynášala smeti a ofrflala každý kus nábytku, ktorý som zohnala. Chcela luxusne zariadený, dizajnový byt. Ten sme si však nemohli dovoliť. Keď som jej niečo vravela, začala mi vravieť, že je okolo mňa veľmi veľa negatívnej energie. Tak som jej kázala, nech sa vysťahuje. Dodnes mi to nemôže odpustiť.

#5 Úplne sa zmenila

Photo by Mickael Gresset on Unsplash

V poslednom ročníku na strednej sme boli ako dvojičky. Páčili sa nám rovnaké veci, mali sme rovnaké názory. Úplná pohoda. Potom si však uvedomila, že nepôsobí dosť „luxusne.“ A vtedy sa začal koniec nášho priateľstva. Začala sa stretávať s tými najväčšími plastovými bábikami na škole, prestala čítať, zaujímali ju len handry a kozmetika. Keď som ju označila na spoločnej fotografii, ihneď sa urazila. Tak som to s ňou ukončila. Dnes je však celebritou na Instagrame.

#6 Postupom času to vybledlo

U nás sa nestala žiadna tragédia. Postupne sme obmedzili kontakty. Najprv sme sa stretávali raz za týždeň, neskôr raz za mesiac, až napokon raz za rok. Potom sme zistili, že si vlastne nemáme ani čo povedať.

#7 Rozdelil nás muž

Photo by Ben White on Unsplash

Je to jednoduché. Prebrala mi manžela. To bol definitívny koniec viac ako 20-ročného priateľstva.

Zdroj: reddit.com
Odporúčame