Nie je to Rytmus, Sagan ani Majk Spirit: Viete, ktorí Slováci majú najviac fanúšikov na Facebooku?

Bora-Hansgrohe/Veloimages

#Followeri sú mimoriadne dôležitou cieľovkou pre hercov, spevákov, športovcov. Môžu byť spôsobom, akým sa známa osobnosť kontaktuje so zvyškom sveta, sociálna sieť tiež môže byť slušným marketingovým nástrojom.

Pozreli sme sa teda na to, ktoré slovenské osobnosti majú na Facebooku najviac followerov a výsledky sú pomerne prekvapivé. Na problematiku sa tiež dá pozerať z dvoch pohľadov – jeden je celkový počet followerov slovenskej osobnosti ľuďmi z celého sveta, čo zvýhodňuje medzinárodne známe osobnosti, akými sú Peter Sagan alebo Dominika Cibulková.

Druhý prístup je opačný, zameriava sa na kdekoľvek registrovanú stránku a jej počet followerov na Slovensku, kvôli čomu sa môže do rebríčku dostať aj taký David Guetta s 200-tisíc slovenskými fanúšikmi.

Dnes sa však pozrieme na rebríček Slovákov, ktorí dosiahli na Facebooku ohromné čísla, často práve za hranicami za Slovenska.

10. Lucia Javorčeková – 345-tisíc

Modelka, ktorá sa u nás zviditeľnila v seriáli Panelák, pobláznila hlavy najmä Talianom, ktorí tvoria až 85% jej fanúšikovskej základne. Na Slovensku je však menej známa, viac fanúšikov má aj v USA a len o trošičku menej v Mexiku.

9. Marek Hamšík – 369-tisíc

Nie je prekvapením, že najviac fanúšikov má kapitán Neapolu v Taliansku, odkiaľ pochádza takmer 70%. Na Slovensku ide o 22-tisíc užívateľov. Tretia krajina je prekvapivo Indonézia, kde má Hamšík skoro 6000 fanúšikov.

https://www.youtube.com/watch?v=E7j4t1etQsQ

8. Dara Rolins – 381-tisíc

Speváčka už mieri lokálnejšie, ako Hamšík a Javorčeková. Doma ich má 180-tisíc, v Česku, kde dlhodobo žije, 154-tisíc. Keďže jej životný partner Rytmus dosahuje tiež skvelé čísla, ide pravdepodobne o najviac lajkovaný pár slovenského showbiznisu.

7. Filip Hološko – 394-tisíc

Slovenský futbalista a reprezentant je aktuálnou posilou Slovana Bratislava, jadro jeho fanúšikov je však z Turecka, kde predtým hrával. Kým na Slovensku nemá ani tisíc fanúšikov (viac ich má aj v Nemecku, Cypre alebo v Azerbajdžane), v Turecku ich má 355-tisíc. Ako uvidíme neskôr, Turci naozaj radi lajkujú.

https://www.youtube.com/watch?v=d4gUwJE_x-U

6. Daniela Hantuchová – 452-tisíc

Rozdelenie fanúšikov bývalej slovenskej tenistky je skutočne medzinárodné a vyrovnané. Prekvapí možno fakt, že najviac ich má v Indii – 38-tisíc (8,6%), nasleduje Slovensko s 33-tisícmi. Celkovo má Daniela viac ako 10-tisíc fanúšikov až v 11 krajinách.

5. Majk Spirit – 589-tisíc

Podobne, ako v prípade Dary Rolins, aj raper z H16 má skôr lokálne publikum. Takmer polovica jeho fanúšikov je z Česka, Slovákov je trošku menej – 258-tisíc.

4. Patrik „Rytmus“ Vrbovský – 613-tisíc

Rytmus si na dobre zmáknutých sociálnych sieťach zakladá, pridáva exkluzívne videá, často odpovedá na otázky fanúšikov a vo výsledku to je vidieť. Z viac ako 600-tisíc followerov je 276 zo Slovenska, 225 z Česka. Pomerne silný trh má aj v Poľsku, odkiaľ pochádza 6% jeho fanúšikov na Facebooku (35-tisíc). Rytmus je zároveň najúspešnejším Slovákom na Facebooku, mimo profesionálnych športovcov.

3. Dominika Cibulková – 638-tisíc

Víťazka minuloročného turnaja majsteriek, tenistka Dominika Cibulková, má narozdiel od Daniely Hantuchovej najsilnejšiu základňu doma. Zo Slovenská má takmer 200-tisíc fanúšikov, teda skoro tretinu. Nasledujú Česko (30-tisíc), USA (29-tisíc) a India (26-tisíc). V počte fanúšikov z druhej najľudnatejšej krajiny teda Cibulková musí Hantuchovú ešte dobiehať.

2. Peter Sagan – 1 milión

Toto neprekvapí asi nikoho, trojnásobný majster Peter Sagan je pravdepodobne najpopulárnejším cyklistom súčasnosti, nielen kvôli výsledkom, ale tiež kvôli jeho osobnosti. Okrem Slovenska, ktoré tvorí 21% jeho fanúšikovskej základne, má viac ako 10-tisíc fanúšikov ešte v 16 krajinách a to predovšetkým v tradičných baštách cyklistiky – Francúzsko, Taliansko, Belgicko, Španielsko, ale aj v susednom Česku a Spojených štátoch.

1. Miroslav Stoch – 1,5 milióna

Naopak, na prvom mieste máme prekvapenie ako hrom. Miňo Stoch má skoro dvakrát toľko fanúšikov ako druhý Peter Sagan a opäť sa ukazuje, že hrať futbal v Turecku je pre sociálne siete to najlepšie. Napriek tomu, že Stoch už prestúpil do Slávie Praha je celá jeho stránka po turecky a 83% fanúšikov, teda 1,2 milióna je Turkov. Nasleduje Nemecko s 29-tisícmi, pravdepodobne kvôli silnej tureckej komunite v krajine, a ďalej Grécko. Slováci tvoria presne 1 percento fanúšikov futbalistu, ide o 15-tisíc.

https://www.youtube.com/watch?v=r4X-IhS37Ko

Zdroj dát: socialbakers.com

Odporúčame