Domov » Všetky » Kultúra » Hudba » Nie je to Rytmus, ani Majk Spirit: Viete, ktorí Slováci majú najviac fanúšikov?

Nie je to Rytmus, ani Majk Spirit: Viete, ktorí Slováci majú najviac fanúšikov?

Nie je to Rytmus, ani Majk Spirit: Viete, ktorí Slováci majú najviac fanúšikov?

#Followeri sú mimoriadne dôležitou cieľovkou pre hercov, spevákov, športovcov. Môžu byť spôsobom, akým sa známa osobnosť kontaktuje so zvyškom sveta, sociálna sieť tiež môže byť slušným marketingovým nástrojom.

Pozreli sme sa teda na to, ktoré slovenské osobnosti majú na Facebooku najviac followerov a výsledky sú pomerne prekvapivé. Na problematiku sa tiež dá pozerať z dvoch aspektov – jeden je celkový počet followerov slovenskej osobnosti ľudmi z celého sveta, čo zvýhodňuje medzinárodne známe osobnosti, akými sú Peter Sagan alebo Dominika Cibulková. Druhý prístup je opačný, zameriava sa na kdekoľvek registrovanú stránku a jej počet followerov na Slovensku, kvôli čomu sa môže do rebríčku dostať aj taký David Guetta s 200-tisíc slovenskými fanúšikmi.

Dnes sa však pozrieme na rebríček Slovákov, ktorí dosiahli na Facebooku ohromné čísla, často práve za hranicami za Slovenska.

10. Lucia Javorčeková – 343-tisíc

Modelka, ktorá sa u nás zviditeľnila v seriáli Panelák, pobláznila hlavy najmä Talianom, ktorí tvoria až 85% jej fanúšikovskej základne. Na Slovensku (3900 fanúšikov, 1,1%) je však menej známa, viac fanúšikov má aj v USA a len o trošičku menej v Mexiku.

9. Marek Hamšík – 370-tisíc

Nie je prekvapením, že najviac fanúšikov má kapitán Neapolu v Taliansku, odkiaľ pochádza takmer 70% jeho fanúšikov. Na Slovensku ide o 24-tisíc užívateľov. Tretia krajina je prekvapivo Indonézia, kde má Hamšík skoro 6000 fanúšikov.

8. Dara Rolins – 378-tisíc

Speváčka už mieri lokálnejšie, ako Hamšík a Javorčeková. Doma ich má 180-tisíc, v Česku, kde dlhodobo žije, 154-tisíc. Keďže jej životný partner Rytmus dosahuje tiež skvelé čísla, ide pravdepodobne o najviac lajkovaný pár slovenského showbiznisu.

7. Filip Hološko – 411-tisíc

Slovenský futbalista hrá už nejaký čas v austrálskej lige za Sydney, jadro jeho fanúšikov je však z Turecka, kde predtým hrával. Kým na Slovensku nemá ani tisíc fanúšikov (viac ich má aj v Bulharsku, Brazílii alebo v Azerbajdžane), v Turecku ich má 378-tisíc. Ako uvidíme neskôr, Turci naozaj radi lajkujú.

6. Daniela Hantuchová – 450-tisíc

Rozdelenie fanúšikov slovenskej tenistky je skutočne medzinárodné a vyrovnané. Prekvapí možno fakt, že najviac ich má v Indii – 38-tisíc (8,6%), nasleduje Slovensko s 33-tisícmi. Celkovo má Daniela viac ako 10-tisíc fanúšikov až v 11 krajinách.

5. Majk Spirit – 597-tisíc

Podobne, ako v prípade Dary Rolins, aj raper z H16 má skôr lokálne publikum. Takmer polovica jeho fanúšikov je z Česka, Slovákov je trošku menej – 264 tisíc, teda viac ako 44%.

4. Patrik „Rytmus“ Vrbovský – 606-tisíc

Rytmus si na dobre zmáknutých sociálnych sieťach zakladá, pridáva exkluzívne videá, často odpovedá na otázky fanúšikov a vo výsledku to je vidieť. Z viac ako 600-tisíc followerov je 273 zo Slovenska, 224 z Česka. Pomerne silný trh má aj v Poľsku, odkiaľ pochádza 6% jeho fanúšikov na Facebooku (37-tisíc). Rytmus je zároveň najúspešnejším Slovákom na Facebooku, mimo profesionálnych športovcov.

3. Dominika Cibulková – 617-tisíc

Aktuálna Členka top 10 rebríčku WTA, tenistka Dominika Cibulková, má narozdiel od Daniely Hantuchovej najsilnejšiu základňu doma. Zo Slovenská má 194-tisíc fanúšikov, teda skoro tretinu. Nasledujú Spojené štáty (28-tisíc), Česko (27-tisíc) a India (26-tisíc). V počte fanúšikov z druhej najľudnatejšej krajiny teda Cibulková musí Hantuchovú ešte dohánať.

2. Peter Sagan – 882-tisíc

Toto neprekvapí asi nikoho, Peter Sagan je pravdepodobne najpopulárnejším cyklistom súčasnosti, nielen kvôli výsledkom, ale tiež kvôli jeho osobnosti. Okrem Slovenska, ktoré tvorí 22% jeho fanúšikovskej základne, má viac ako 10-tisíc fanúšikov ešte v 16 krajinách a to predovšetkým v tradičných baštách cyklistiky – Francúzsko, Taliansko, Belgicko, Španielsko, ale aj v susednom Česku a Spojených štátoch.

1. Miroslav Stoch – 1,5 milióna

Naopak, na prvom mieste máme prekvapenie ako hrom. Miňo Stoch má skoro dvakrát toľko fanúšikov ako druhý Peter Sagan a opäť sa ukazuje, že hrať futbal v Turecku je pre sociálne siete to najlepšie. Celá jeho stránka je totiž po turecky a 85% fanúšikov, teda 1,3 milióna je Turkov. Nasleduje Nemecko s 27-tisícmi, pravdepodobne kvôli silnej tureckej komunite v krajine, a ďalej Grécko. Slováci tvoria presne 1 percento fanúšikov futbalistu, ide o 16-tisíc.

Zdroj dát: socialbakers.com

Autor: #Filip