Nie je o ňom počuť. Kam zmizol Fobia Kid?

Slovenský rapper Fobia Kid patril medzi novú vlnu, alebo ako chcete, new wave, SK rapu. Momentálne o ňom ale dlhšie nebolo počuť. Fanúšikovia sa začínajú pýtať, kam tento chalan, ktorý pochádza zo severu Slovenska, zmizol. Aspoň čiastočnú odpoveď by mali priniesť nasledujúce riadky.

Fobia Kid zmizol z dohľadu

Nie je to tak dávno, čo Fobia Kid tvoril na pravidelnej báze, pričom sme ho mohli počuť na sólo trackoch, ale aj na songoch s Glebom, Pil Cim či Yzomandiasom alebo Radikalom. Aktuálne o ňom široká verejnosť nič nevie približne sedem mesiacov.

Dôkazom je jeho profil na sociálnej sieti Instagram, kde ho síce sleduje viac ako 62 tisíc ľudí, ale keď si všimnete, nemá ani profilovú fotku a ani nijaké príspevky. To je samo o sebe na prvý pohľad zvláštne.

Aký je dôvod? 

V roku 2018 vydal album Garáž, pričom zaujal najmä tým, že bol originálny. Taktiež bol súčasťou beefu s P.A.T., ktorý bavil ľudí v roku 2019. Kto ho pozorne sledoval, všimol si, že postupne nastával prerod jeho štýlu aj prejavu. Pouličnejší prístup vystriedal prístup modernejší, objavovali sa prvky hyperpopu.

Nie každému sa to však páčilo a všetko vyústilo pred približne siedmimi mesiacmi, keď Fobia Kid zverejnil song „OK BOOMER“, na ktorý sa vzniesla obrovská kritika. Fobia avizoval nové CD v roku 2021. To však neprišlo.

Tento track je doteraz v jeho kariére posledným, pričom je otázne, prečo momentálne netvorí. Viacero ľudí sa ale prikláňa k tomu, že za to môže najmä obrovská kritika a negatívne reakcie, ktoré sa na vzniesli na „OK BOOMER“.  Ďalšie pokračovanie Fobiovej kariéry je v tomto okamihu otázne.

Existuje však aj druhá verzia toho, prečo sa Fobia Kid utiahol do úzadia. Je reálnejšia a smutnejšia. Slovenský rapper mal v období, v ktorom prestal tvoriť, prísť o otca, čo ho natoľko zasiahlo, že si dal od hudobnej kariéry pauzu. Osobná tragédia na každého človeka vplýva iným spôsobom, preto, ak je to naozaj takto, niet sa čo čudovať. Fobiovi prajeme veľa síl.

Photo credits: Archív, Fobia Kid

Odporúčame