Nie je hosť ako hosť: Tie najbizarnejšie veci, ktoré ľudia urobili na návšteve

Photo by Matthew Henry on Unsplash

#Aj ty sa tešíš, keď ťa niekto príde navštíviť? Keď príde hosť, je to udalosť, na ktorú sa (väčšinou) pripravuje celá rodina. Avšak niekedy aj hostia dokážu nemilo prekvapiť. Toto sú tie najzvláštnejšie príhody správania hostí, ktorých svedkom boli užívatelia Redditu. Pri ich čítaní si uvedomíš, že stará ľudová múdrosť „hosť do domu, Boh do domu,“ má taktiež svoje výnimky.

#1 Aj príbuznej môžeš dať košom

Photo by Gregory Pappas on Unsplash

Sesternica môjho manžela ostala bez práce, a keďže sa bohužiaľ nemala na koho obrátiť, ostala u nás. Mesiac. No to stačilo. Dala som ju do hosťovskej izby, ktorú zmenila na nepoznanie. Strhala tapety, ktoré sme tam dali len prednedávnom a na zničené steny povešala obrazy, ktoré kúpila v čínskom obchode. Bola drzá a arogantná. Keď si konečne našla robotu, tak ju z nej vyhodili už po dvoch dňoch. Jednoducho zaspala. Potom, čo nám rozprávala o tejto príhode a poriadne sa na nej bavila, som ju vyhodila aj ja. Príbuzná, nepríbuzná, keď sa nevie prispôsobiť, musí preč!

#2 Zomrel v mojom dome

Photo by Travel-Cents on Unsplash

Kúpila som si starší dom, no aby som nemala priveľké stresy z vysokej hypotéky, vzala som si ku sebe spolubývajúcu. To sa neskôr ukázala ako fatálna chyba. Prvý mesiac to ešte išlo, avšak na druhý mesiac mi pri večeri predstavila dvoch priateľov, ktorí mali u nás prespať len jednu noc. Nemala som silu ich vyhodiť, pretože vonku bola poriadna zima. Aké však bolo moje sklamanie, keď som ich na druhý deň ráno objavila v mojej kuchyni. Otvorili si chladničku, ktorú absolútne vybrakovali a správali sa, akoby u nás bývali odjakživa.

Vyhodila som ich, no večer som ich opäť objavila v dome. To som sa už nahnevala. Odišli. Teda, aspoň som si to myslela. Po dvoch týždňoch som zistila, že sa presťahovali do pivnice. Vyhodila som teda aj spolubývajúcu. Dala som vymeniť zámky, dúfajúc, že mám celý incident za sebou. Omyl. O nejaký čas som v pivnici objavila mŕtvolu jedného z neželaných hostí. Podľa polície sa predávkoval heroínom.

#3 Nie je vegán, ako vegán

Raz prišla k nám na návštevu kolegyňa mojej manželky. Tvrdila, že je vegánka, preto sme aj večeru prispôsobili jej životnému štýlu. Aké však bolo moje prekvapenie, keď som ju o pár hodín načapal v špajze, ako sa hostí našou klobásou.

#4 Tomu sa vraví apetít

Photo by Danielle MacInnes on Unsplash

Keď som bol ešte tínedžer, prišli k nám dvaja Holanďania, ktorí boli u nás ubytovaní v rámci výmenného pobytu. Moja mama chcela urobiť dojem a tak nachystala skutočne kráľovské raňajky. Na jednom tanieri praženica z dvadsiatich vajíčok, na druhom pol kila šunky, opekaná slaninka a všetko, čo si len môžete priať. Raňajky mali byť pôvodne pre 6 osôb. Jeden z tínedžerov si však zobral pred seba celý tanier praženice, ktorá bola určená pre všetkých, a zjedol ju na posedenie. Mal naozaj obrovský apetít.

#5 Hlavne nech je pohoda

Photo by Jared Rice on Unsplash

Konečne som sa rozhodla predstaviť môjho priateľa svojím rodičom. Bol to príjemný večer, pri stole vládla pohoda. Môj frajer si to však vysvetlil trochu inak. Išiel do kúpeľne, urobil si vaňu, v ktorej relaxoval celé dve hodiny. Najhoršie na tom bolo, že vôbec nechápal, prečo som z toho taká nervózna.

#6 Zvliekol sa z kože

Photo by Asaf R on Unsplash

Jeden náš známy prišiel k nám na návštevu. Ako však sedel na gauči, začal si z ramien odstraňovať spálenú pokožku a dávať ju na stôl hneď vedľa obložených chlebíčkov. Zvliekal sa ako had a bolo to vyslovene nechutné.

A čím vás „prekvapila“ návšteva? Ak sa z nej vykľulo niečo nečakané, treba sa to naučiť brať z tej lepšej stránky. Aspoň budete mať na čo spomínať.

Zdroj: reddit.com
Odporúčame