Nie je do teba až tak paf: Experti prezradili, čo si treba vo vzťahu všímať, ak nechceš stratiť svoju polovičku

Photo by Cameron Kirby on Unsplash

#Oveľa ľahšie je dať sa s niekým dokopy, ako sa s ním rozísť. Najmä ak nechceš byť „tým zlým“ či „tou zlou.“ Ak máš však pocit, že tvoj milovaný partner sa správa akosi neštandardne, mal/-a by si zbystriť pozornosť. S veľkou pravdepodobnosťou už z neho dávno spadlo celé to milostné šialenstvo. Už nie je z teba tak paf. Možno nemá odvahu na to, aby ti to povedal/-a rovno do očí. Kde absentujú slová, tam však ide do popredia práve neverbálna komunikácia.

Je lepšie vedieť, že premýšľa nad koncom. Aspoň budeš vedieť, že sa netreba dať priveľmi zlákať vidinou sladkej spoločnej budúcnosti. Čo by si teda rozhodne nemal ignorovať?

#1 Výraz tváre ti prezradí viac než dosť

Naša tvár je zrkadlom rôznych emócií. Aj keď sa tvoja milovaná polovička snaží tváriť, že je všetko v poriadku, predsa len „poker face“ sa nedá držať do nekonečna. Prídu chvíle, keď sa prezradí. Nespokojné vzdychy, zdvihnuté obočie, výraz znechutenia či prevracanie očí ti prezradí viac než dosť. Takto sa predsa nepozeráme na milovaného človeka.

#2 Začne sa vyhýbať fyzickému kontaktu

Zrazu má na práci milión činností, ktoré si budú vyžadovať jeho neodkladnú pozornosť. Radšej pôjde vysypať smeti, vyvenčiť susedovho psa či zúčastniť sa dobrovoľnej akcie hasičov, než by mal/-a byť aspoň chvíľu v tvojej prítomnosti. Nie všetci ľudia potrebujú fyzický kontakt. Ak sa ťa však predtým tvoja partnerka držala ako kliešť a teraz sa ti začala vyhýbať širokým oblúkom, vedz, že absolútne nič nie je v poriadku.

#3 Už sa viac nedržíte za ruky

Vzájomným držaním sa za ruku s partnerom vysielate do celého sveta dôležité gesto. Patríte spolu, tvoríte pár a nemusíte pred nikým skrývať svoju náklonnosť. Toto gesto je spoločensky akceptovateľné, pretože neprekračujeme ním žiadne medze slušnosti. Ak ste sa zvykli držať za ruku a tvoja milovaná polovička má radšej ruky vo vreckách, len aby sa ťa nemusela dotknúť, tiež to môže byť signálom toho, že so vzťahom to ide dole kopcom.

#4 Už sa ti viac nepozerá priamo do očí

Láska začína očným kontaktom. V tom pohľade je napísané všetko. Každý z nás to zažil na vlastnej koži. Pohľad človeka, ktorý je do teba zamilovaný, ti doslova spôsobí zimomriavky. Vtedy netreba žiadne slová, pretože si rozumiete aj bez slov. No ak (nádejná) láska tvojho života začne zaryto do zeme a neustále sa vyhýba priamemu očnému kontaktu, mal by si vedieť, že niečo skrýva. Bude to kadečo, len rozhodne nie prekvapenie, ktoré ti je príjemné.

Ak vidíš, že sa ti partner začne meniť pred očami, je načase na vážny rozhovor. Možno bude zatĺkať. Ale ty sám zistíš, či má váš vzťah vôbec nejakú šancu na obnovu.

Zdroj: elitedaily.com
Odporúčame