Nie je Dame ako Dame: Americký basketbalista Lillard búra mýty o športovcoch

Tento článok nebude patriť medzi tradičné. Nebude totiž reč o nikom zo slovenskej alebo českej rapovej scény. Dokonca ani o raperovi v pravom zmysle slova. Teda, záleží to na našom názore a úsudku. Tento článok je o Damianovi Lillardovi, basketbalovej hviezdy z Ameriky milujúcej rap.

Damian Lillard je hráčom klubu NBA Portland Trail Blazers. V minulej sezóne bol vyhlásený najlepším strelcom ligy, jeho tím to dotiahol až do konferenčného finále. Lillard je skutočne kvalitý a v organizácii, v ktorej pôsobí je najväčšou hviezdou. Odchádzať nechce, je spokojný a šťastný, pričom nevidí dôvod, prečo by mal meniť prostredie.

Lojalita je veľkou súčasťou jeho života. Ako dieťa to nemal ľahké, vyrastal v kalifornskom Oaklande, kde naňho z každého rohu číhali kriminálne živly. Nevzdal sa. S pomocou správnych ľudií sa vyhol priestupkoch a trestným činom. S odstupom času hovorí, že ho vytrhli z tohto prostredia predovšetkým dve veci – rap a basketbal.

Je profesionálnym hráčom basketbalu a verejnosť si často myslí, že športovci nedokážu robiť nič iné, len daný šport, za ktorých ich platia. Lillard búra mýty. K dnešnému dňu má na svojom konte tri štúdiové rapové albumy. Ten posledný, BIG D.O.L.L.A. je svetle verejnosti len niekoľko týždňov a reakcie okolia sú famozné.

Nestretávame sa totiž často s tým, že športovec, ktorý hrá v najlepšej lige sveta, v športe, ktorý robí, popri profesionálnej kariére robí aj inú činnosť na svetovej úrovni. Lillard sa však vymyká zaužívaným tvrdeniam. Hovorí si Dame D.O.L.L.A , pričom Dame je aj jeho najpoužívanejšia prezývka.

Slovenských priaznivcov by to mohlo zmiasť, pretože aj naša krajina má Dameho, toho zo skupiny DMS. Len tak na odhľačenie, bolo by to úsmevné, keby jedného dňa obaja urobili kooperáciu. To je ale nateraz nereálne.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Keď Viktor Hazard patril k špičke. Pamätáte si tento banger?

Pripájame aj niekoľko skladieb, aby ste si urobili o tomto rapujúcom basketbalistovi alebo o raperovi, ktorý hrá basketbal úplnejší obraz. Za vypočutie nič nedáte.

Odporúčame