Nič ti nevychádza a máš deň pod psa? Urob týchto 5 vecí a okamžite sa budeš cítiť lepšie

pexels.com

#Ráno si vstal neskoro, oblial si sa kávou a všetko, do čoho si sa pustil, skončilo totálnym fiaskom? Tak toto je scenár, s ktorým sa už 100-percentne stretol každý z nás. Ak dnešok nestojí za veľa, určite ti príde vhod zopár ľahkých tipov, ktoré ti z neho ešte pomôžu dostať maximum. Nemusíš ležať na posteli, očami posúvať hodinky a dúfať, kedy to celé skončí. Hlavu hore a uvedom si, že to máš v rukách len ty sám.

#1 Vráť sa na začiatok

Aby si zistil, prečo sa cítiš naprd, je dôležité identifikovať príčinu. Ak máš aspoň trošku času, zastav sa. Vráť sa na začiatok. Čo bolo spúšťacím mechanizmom toho, že sa všetko začalo kaziť? Keby si to mohol vrátiť, čo by si spravil inak? Možno by si si nerobil ťažkú hlavu z toho, že si zaspal, alebo ešte lepšie, prinútil by si sa vstať už pri prvom zvonení budíka. Najlepšie sa učí na vlastných chybách. Nabudúce už budeš vedieť, čo urobiť inak.

#2 Uvedom si, že ide o maličkosti

Väčšinu energie a nervov strácame kvôli malichernostiam. Hneváme sa na to, že nás niekto predbehol v obchode, alebo že sme na teste nedosiahli geniálne výsledky. Keď nejde o život, nejde o nič. Nerozčuľuj sa nad drobnosťami. Ak ich budeš kŕmiť svojou pozornosťou, tvoje pocity budú oveľa horšie. Nevšímaj si ich. Sústreď sa na veci, na ktorých naozaj záleží.

Photo by energepic.com from Pexels

#3 Len ty rozhoduješ, aká bude nasledujúca sekunda

Ak si sa ráno cítil nafigu, na obed sa môžeš cítiť absolútne inak. I keď si myslíš, že to tak nie je, vedz, že len ty si ten, kto má možnosť zmeniť svoju budúcnosť. Rozhodni sa, že negatívnym myšlienkam nebudeš dávať pozornosť. Je to ľahšie, než sa na prvý pohľad zdá. K dispozícii máš množstvo pomôcok – choď na čerstvý vzduch, zacvič si alebo si prečítaj pár strán z obľúbenej knihy. Pokojne vyskúšaj aj meditáciu. Rob všetko preto, aby si sa nezačal ľutovať. Akýkoľvek spôsob sa počíta.

#4 Posuň sa o pár rokov dopredu

Toto je tiež zaujímavá a účinná technika. Keď máš pocit, že ti všetko padá na hlavu, zhlboka sa nadýchni a polož si otázku: Bude toto pre mňa rovnako dôležité aj o pár mesiacov či rokov? Pomôže ti odfiltrovať viac ako 99 % problémov. Tvoje budúce ja naozaj nebude trápiť, že si dnes prišiel o pár minút neskôr do práce.

#5 Stanov si priority

Ak je tvojím životným cieľom premena na superčloveka, ktorý vyniká vo všetkom, čoskoro vyhoríš. Nemôžeš robiť všetko na 100 % (to dokáže iba Chuck Norris). Nechaj si priestor aj na chyby. Sem-tam je príčinou zbabraného dňa to, že sme si toho zobrali na seba akosi priveľa. Preto aspoň trochu uber nohu z plynu.

Photo by bruce mars from Pexels
Zdroj: exploringyourmind.com
Odporúčame