Neziskové organizácie získavajú svojich anjelov: Vďaka projektu Digitálni anjeli prinášajú viac dobra

Neziskové organizácie získavajú svojich anjelov

Neziskové organizácie získavajú svojich anjelov (Zdroj: Digitálna Univerzita)

#Aktuálne sú problémy a témy, na ktoré mnohé neziskové organizácie apelujú ešte dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. V neziskovom sektore sa nachádza veľa organizácií, vykonávajúcich náročnú a prínosnú prácu, no napriek tomu, je o nich nízke povedomie. Namiesto toho, aby sa mohli venovať hlavne svojmu poslaniu, musia často súperiť s nedostatkom financií, či personálu. Ich prítomnosť v online prostredí je prirodzene zatieňovaná  inými komerčnými projektami. Zvyčajne stoja za peknou myšlienkou nadšenci, ktorí chcú pomáhať. Nemajú ale dostatočné vedomosti o tom, ako dokážu využiť potenciál digitálneho marketingu vo svoj prospech.

Tu sa zrodila myšlienka bezplatne pomáhať neziskovým organizáciám s využitím nástrojov, ktoré marketing ponúka, aby mohli robiť ešte viac dobra a pomôcť tak svetu, nech sa stane krajším miestom.

Všetko to začalo jednou diplomovou prácou a snahou.
Všetko to začalo jednou diplomovou prácou a snahou (Zdroj: Digitálna univerzita)

Všetko to začalo jednou diplomovou prácou a snahou, aby vynaložené úsilie neskončilo len v univerzitných archívoch. Vďaka podpore, s ktorou sa postupne stretávala, dostala formu aj názov – Digitálni anjeli. Dnes na nej pracuje niekoľkonásobne viac odhodlaných rúk. Kľúčovú podporu predstavuje Digital Marketing Club, ktorý tomuto projektu poskytol zázemie. Digitálni anjeli sa tak mohli pustiť do riešenia problémov a otázok neziskových organizácií, týkajúcich sa marketingu a komunikácie. Vďaka tomu je dnes ich neplatenou prácou spájanie neziskových organizácií s ochotnými dobrovoľníkmi z oblastí ako online marketing, dizajn či web development.

Spojiť sa podarilo už vyše 28 organizácií s 28 šikovnými dobrovoľníkmi z radov marketérov, freelancerov, dlhoročných odborníkov, ale aj šikovných študentov. V spolupráci s Google Partners sa už uskutočnili 3 odborné workshopy. Digitálni anjeli zlepšili interné procesy a získali množstvo novej motivácie na ďalší rozvoj.

Ak ste sa našli v myšlienke pomáhať tým, ktorí robia svet krajší a máte motiváciu využiť svoje skúsenosti pre dobročinné projekty, dajte o sebe vedieť tu. Vyberte si oblasť, ktorá vám je blízka a staňte sa digitálnym anjelom. Keď sa naopak pohybujete v neziskovom sektore a potrebujete pomôcť s digitálnym marketingom, prihláste sa prostredníctvom registračného formulára do projektu Digitálni anjeli. Nezabúdajte, že svet bude taký pekný, aký si ho spolu urobíme.

Zdroj: Veronika Besedová, Digitálni Anjeli
Odporúčame