Toto sú top lyžiarske strediská na Slovensku: Nevieš sa dočkať poriadnej lyžovačky? Tu si ju užiješ ako pán

#Zimné športy sú na Slovensku veľmi populárne. Odbúranie stresu, načerpanie nových síl či trochu adrenalínu, to všetko ti zabezpečí dobrá lyžovačka. Fyzická aktivita v kombinácií s oddychom je v chladných dňoch skvelou voľbou. Bez poriadneho horského vyžitia si poniektorí už zimu nedokážeme ani len predstaviť. Snehová prikrývka nás snáď už čoskoro privíta. Strediská už informujú o novinkách a akciách a sú pripravené na tohtoročnú sezónu. 

Jasná Nízke Tatry

K najpopulárnejším strediskám u nás patrí Jasná. Pohorie Nízkych Tatier ponúka nádherné prostredie, ktoré sa rozprestiera v národnom parku NAPANT. Prechádza stredom Slovenska a tiahne sa až k východu v dĺžke 82 kilometrov. Vo výške 2 043 m.n.m. sa upína najvyšší vrchol Ďumbier. Veľmi obľúbeným lyžiarskym, ale aj turistickým miestom je Chopok. Stredisko je považované za jednu z najrozsiahlejších plôch, ktorá vytvára skvelé podmienky pre lyžiarov či snowboardistov. 

Štýlová moderná lanovka Funitel mieri na samotný vrchol Chopku. 15-miestne kabínky ti zabezpečia pohodlnú a bezpečnú dopravu. 23 lanoviek a vlekov prevezie približne 28 439 ľudí v priebehu jednej hodiny. Čaká ťa viac než 50 upravených zjazdoviek. Na svoje si prídu začiatočníci, pokročilí i profesionáli. Stredisko sa môže pýšiť zasnežovacím systémom rozprestierajúcim sa v dĺžke až 36 kilometrov. Vďaka nemu nám sneh robí radosť po celú zimu. Ak miluješ adrenalín a divokú jazdu, freeridové a DC SNOW zóny budú pre teba ako stvorené. 

Minuloročná sezóna priniesla nadupanú novinku za flexibilné ceny. Skipass si môžeš zakúpiť cez internet, funguje to podobne ako s letenkami. Máš možnosť ich získať už v predpredaji, pričom ceny sú lacnejšie ako priamo v stredisku pri pokladni. Dobrou správou je, že aj tento rok prináša niečo nové. Ceny v pokladniach sa menia a budú po celý čas dynamické. Prostredníctvom online sveta si môžete zakúpiť skipass už od 19 eur počas celého zimného obdobia.

Jasná otvorila svoje brány 29. novembra.

Snow Park Donovaly

Ďalším veľmi obľúbeným strediskom je Park Snow Donovaly. Obec Donovaly sa nachádza na hranici medzi Národným parkom Nízke Tatry a Veľkou Fatrou. Od nádhernej Banskej Bystrici je vzdialená len 25 kilometrov, od mesta Ružomberok 29 kilometrov. Známe stredisko sa môže pochváliť 11 kilometrov dlhými zjazdovkami, je ich konkrétne 17. Rozdeľujú sa do dvoch areálov. Jeden z nich sa nazýva Nová hoľa a druhý Záhradište. Na Záhradišti sa vyšantia začiatočníci aj pokročilí, na 12 lyžiarskych vlekoch. Premáva aj 4-sedačková lanovka, ktorá sa tiahne do výšky 646 metrov. 

Stredisko si zamiluje asi každý. Nová hoľa spoločne s Patočincami ťa prevedie červeno-čiernou jazdou. Tá je vhodná hlavne pre stredne pokročilých a profíkov. O bezpečnú prepravu na vrchol sa postará lanovka Telemix, ktorá prináša kombináciu 6-sedačky s 8-miestnou kabínkou. Skipass na celú sezónu dostaneš kúpiť vo výške 200 eur a platí aj na večerné lyžovanie. Lístok na štyri hodiny stojí 12 eur, výhodnejšie je kúpiť si celodenný, ktorý je len o 3 eurá drahší. Ratolesti to majú vždy o pár eur lacnejšie.

Stredisko privítalo svojich prvých návštevníkov začiatkom decembra.

Štrbské pleso

Lyžovačku v krásnom prostredí Vysokých Tatier zabezpečí Štrbské pleso. Vo vysokohorskom prostredí na južných svahoch Predného Soliska sa rozpínajú 7 kilometrové jednoduchšie, ale aj namáhavejšie trate. Štandard plný kvality predstavujú 4-sedačkové a 6-sedačkové lanovky, ktoré putujú až na Solisko. Výhľad vo výške 2 093 m.n.m je doslova pohladením pre dušu. 

Požičovne nielen pre lyžiarov, ale aj snowboardistov, nájdeš hádam v každom stredisku. A lyžiarsky raj Štrbské pleso nie je žiadnou výnimkou, nechýba ani ponuka lyžiarskych škôl. Na svoje si prídu ja milovníci bežkovania. Bežeckú trate sa ťahajú až dlhých 18 km. Stredisko vyzýva tiež ku kúpe online skipassov s výhodnými cenami počas celej sezóny. 

Štrbské pleso je pre lyžiarov otvorené od 6. decembra.

Tatranská Lomnica

Na ďalekom východe sa v Prešovskom kraji rozprestiera Tatranská Lomnica. Nachádza sa v krásnom vysokohorskom prostredí Vysokých Tatier. K dispozícií má 8 vlekov. Najmodernejšími zjazdovkami sa vyvezieš hore až do výšky 2 196 m.n.m. Tatranská Lomnicu zaraďujeme k najvyšším lyžiarskym strediskám u nás. O zábavu pre deti sa postará park Maxiland, kde sa spoločne s rodičmi priučia základom lyžovanie či snowboardovania. 

Vyhliadková veža na Skalnatom plese prináša nezabudnuteľný výhľad. Tohtoročná zimná sezóna sa bude oslavovať vo veľkom štýle 14. decembra. Lyžovačku ti spríjemnia pobehujúci anjeli a smelí čertíci. Kvôli zohriatiu si skoč do après ski baru a roztočíš to s Dj Devil. Cena lístka pre dospelú osobu je 22 eur, avšak s GoPassom nejaké to euro ušetríš. 

Vrátna Free Time Zone

Lyžiarske stredisko Vrátna je umiestnené v Národnom parku Malá Fatra. Prislúcha mu titul štvrtého najvyššieho strediska na Slovensku. Trate sa vlečú do nadmorskej výšky 1 520 metrov. Tvoria ju tri hlavné lokality. Paseky sú turisticky navštevované nielen v zime, sú obľúbené aj v teplejších mesiacoch. 4-sedačkovou lanovkou sa odtiaľ dostaneś do Poludňového Grúňa. 

Paseky a Poludňový Grúň zabezpečia dokonalý oddych a rodinnú pohodu v krásnom prostredí. Ak sa však túžiš pokochať očarujúcim výhľadom, známe miesto Chleb je pre teba ako stvorené. Vo výške 1 647 metrov nad morom si užiješ pohľad, ktorý rozžiari tvoje oči. Lyžovačka vo Vrátnej je zážitkom pre zdatných i začiatočných lyžiarov, snowboardistov, freeriderov, skialpinistov aj bežkárov. Máš možnosť previezť sa 17 zjazdovkami a brázdiť až 14 kilometrov zjazdoviek. Cena lístka pre dospelú osobu je 24 eur, pre juniora je to 19 eur a pre deti ešte o 3 eurá lacnejšie. Stredisko ponúka taktiež rodinné lístky,  ich cena sa pohybuje od 58 eur do 81 eur, závisí od počtu detí. 

Otvorenie sezóny prebehne 14. decembra.

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame