Neverili by ste, čo si Slováci dokážu zbaliť na dovolenku: 4 najväčšie hlúposti v kufri

pixabay.com

#Poznáte to. Dovolenka sa nezadržateľne blíži, vy nakupujete nové šaty, aby ste sa mohli predviesť nielen na pláži, ale dodatočne aj na fotkách na sociálnych sieťach. K tomu nové topánky, opaľovacie krémy, knihy a…..A zrazu zistíte, že v kufri nie je miesto. A to vás ešte tlačí nutnosť vmestiť sa do predpísaných kíl leteckej spoločnosti. Ľudia si na dovolenku dokážu zbaliť poriadne zbytočnosti. Toto sú najčastejšie štyri.

1) Sušič vlasov

Sušič vlasov, ľuďom známy najmä ako fén, si pribaľujú do kufra najčastejšie ženy. Ak však idete do lepšieho hotela, pokojte ho z kufra vyhoďte, patrí to k štandardným vybaveniam izby. A ak by tam nebol… Je predsa leto, nie?

2. Uteráky

Tu platí to isté, čo v predchádzajúcom prípade. Ak si neberiete so sebou uterák, na ktorý ste naviazaný alebo nebývate počas dovolenky v kempe, naozaj ich vyhoďte z kufra. V každom lepšom ubytovaní ich nájdete dostatok.

3. Potraviny a nápoje do zásoby

Viete, čo znamená slovo All inclusive? Mnoho Slovákov si však nedá povedať a do Turecka, Španielska a iných prímorských destinácií vláčia so sebou potraviny z domu. Pre istotu. Lebo čo ak by sa im náhodou neušlo niečo z večere? Aj tu opäť platí, že ak cestujete autom, je pochopiteľné, že si niečo zabalíte, ale načo brať celú kuchyňu? Dovolenka je o spoznávaní a užívaní si času a k tomu patrí aj ochutnávanie typického jedla danej krajiny.

https://www.instagram.com/p/BXcrmMBj98K/?tagged=horalky

4. Technika

Neodmysliteľná súčasť života ľudí. Ak si však do kufra dokážete dať prenosný DVD prehrávač, digitálny rámik aby ste mali fotky najbližších neustále pri sebe, tri druhy nabíjačiek, selfie tyč, zrkadlovku, kameru, žehličku a kulmu na vlasy, repráky a iné veci….niečo s vami v poriadku rozhodne nebude.

Odporúčame