Neuveríš, že nie sú legálne: Toto je 7 bežných aktivít, ktoré sú v niektorých krajinách nezákonné

Photo by Karina Miranda on Unsplash

#Iný kraj, iný mrav. Ak sa rozhodneš vycestovať za hranice našej milovanej hrude, možno sa aj ty stretneš s niečím bizarným. Aj pobyt na Slovensku môže byť poriadnym kultúrnym šokom pre cudzinca.

Nikdy nezabudnem na Alexandra z Ríma, ktorý v rámci študijného pobytu objavoval krásy našej krajiny. Keď sme ho ponúkli silným turkom, v politrovom hrnčeku namiesto klasického espressa, takmer mu vyskočili oči z jamôk. Dal si glg a utekal rovno k umývadlu. Očividne naňho naša káva neurobila až taký silný dojem…

Sú však každodenné činnosti, ktoré robíme takmer všetci, bez ohľadu na to, z akej krajiny pochádzame. V niektorých krajinách však dostali červenú. Sú nelegálne, a ak ťa pri nich prichytia, môžeš mať poriadny prúser.

#1 Singapur: Zákaz predaja a používania žuvačiek

pixabay.com

V tomto ázijskom štáte môžeš na žuvačky rovno zabudnúť. Tento štát sa rozvíja, no ani pri technickom a priemyselnom rozvoji nezabúda na životné prostredie. Na zemi končí denne státisíce žuvačiek. Aby sa Singapur vyhol tomuto znečisťovaniu, zakázal žuvačky. Chce tak zabrániť znečisťovaniu chodníkov.

#2 Burrudi: Zákaz behania v skupinách

V zdravom tele zdravý duch. Ak sa však rozhodneš ísť si zabehať v Burrudi, v krajine vo Východnej Afrike, skús so sebou nevolať celú partiu. Skupinový beh je tu totiž zakázaný z jedného dôvodu. V krajine je množstvo protestov a preto vytváranie skupín vníma vláda ako provokáciu. Ak si chceš zabehať, choď radšej sám. Môžeš sa tak vyhnúť mnohým problémom.

#3 Spojené arabské emiráty: Spoločné bývanie s frajerom či frajerkou

Photo by Valerie Elash on Unsplash

Zatiaľ čo u nás si môžeš vyskúšať bývanie na nečisto, spoločné bývanie v Spojených arabských emirátoch je vyslovene trestný čin. Ak chcú mladí bývať pod jednou strechou, majú len jednu možnosť. Čo najskôr vystrojiť svadbu. Či je to ten najšťastnejší spôsob budovania partnerských vzťahov, však necháme na tvojom zvážení.

#4 Saudská Arábia a Pakistan: Nelegálny Valentín

Ak aj ty neznášaš deň sv. Valentína, presťahuj sa do Saudskej Arábie či Pakistanu. Sú to krajiny, v ktorých je Valentín vyslovene nelegálnym sviatkom. V krajinách Blízkeho východu musíš zabudnúť nielen na samotnú oslavu dňa zamilovaných, ale aj na akékoľvek prejavy zamilovanosti na verejnosti. Všetko si treba nechať na súkromie.

#5 India: Prejavy zamilovanosti na verejnosti

Photo by henri meilhac on Unsplash

Nielen na Blízkom východe, ale aj v Indii platí zákaz prejavovania si náklonnosti na verejnosti. Za akýkoľvek prejav nežnosti môžeš skončiť vo väzení. Bozky a dotyky pred zrakmi ostatných sa považujú za niečo nemorálne a nedôstojné.

#6 Stredný východ: Konzumovanie jedál na verejnosti

Našťastie tento zákaz je časovo obmedzený. V moslimských krajinách je zakázané jesť počas 9. mesiaca islamského kalendára. Počas tohto obdobia sa nesmie jesť v čase od východu slnka, až po jeho západ. Ak v tomto období niekoho na verejnosti prichytia pri jedení, má o problémy postarané.

#7 Stredný východ: Konzumácia alkoholu

Photo by Kelsey Chance on Unsplash

Zákaz konzumácie alkoholu taktiež pramení z islamu. Ten striktne zakazuje moslimom pitie alkoholických nápojov. V moslimských krajinách by ste teda mali stretnúť výlučných abstinentov, i keď sa samozrejme nájdu ľudia, ktorí dokážu obísť akýkoľvek zákon.

Ak však náhodou vycestuješ do moslimských krajín, mal by si mať na pamäti, že v nich je nezákonné predávať a konzumovať alkohol. I keď nájdeš miesta, kde sa k alkoholu môžeš dostať, pretože sa prispôsobili dopytu turistov..

Ak by si si mal vybrať iba jediný zákaz, ktorý by mal platiť aj u nás, na Slovensku, čo by to bolo? Za mňa určite to posledné. Veď alkohol narobí viac škody, než úžitku…

Zdroj: truthinsideofyou.org
Odporúčame