Netflix and Chill: Tieto skvelé filmy a seriály ťa v najbližších dňoch u streamovacieho giganta nesmú minúť

Photo by Charles 🇵🇭 on Unsplash

#Nevieme, či si to úplne uvedomuješ, ale koniec roka sa blíži raketovou rýchlosťou. A to znamená len jedno – robota v práci sa ti kopí, nestíhaš nič počas semestra a z každej strany začínajú vyliezať vianočné reklamy a teba zo všetkého chytá stres. Jedným slovom katastrofa.

Pokiaľ sa aj ty momentálne nachádzaš v rovnakom moode, no zároveň sa ti nič nechce robiť, odpoveďou na vyplnenie tvojej najbližšej prokrastinácie je Netflix. Aj tento mesiac na ňom nájdeš množstvo skvelých projektov, takže pokiaľ sa nebrániš našim tipom, čítaj ďalej.

Dolemite Is My Name (film)

Je to smutné, no o komediálnej legende v podobe Eddieho Murphyho počujeme v posledných rokoch len veľmi málo.  Z oddychu sa ho však rozhodol vytiahnuť Netflix, pre ktorý natočil snímku Dolemite is My Name. Film sa zameria na život Rudyho Ray Moorea, americkej hviezdy 70. rokov, ktorú preslávil filmový subžáner Blaxploitation. Práve v tomto období si Rudy vytvoril svoje filmové alterego s menom Dolemite. Ten sa stretol s veľkým úspechom, čoho výsledkom boli hneď tri filmy.

Tipni si, koľko ľudí pracuje na jednom filme: Tieto čísla ťa budú šokovať!

Projekt od Netflixu sa zameria nielen na neho, ale zároveň na zaujímavý odraz doby, ktorý v prvej ukážke vyzerá naozaj skvele. Okrem Eddieho sa tomuto streamovaciemu gigantovi podarilo uloviť poriadne zvučné mená. Vo filme tak uvidíš aj hercov, ako Keegan-Michael Key, Mike Epps, Craig Robinson, Tituss Burgess, Da’Vine Joy Randolph, Kodi Smit-Mcphee, Snoop Dogg, Ron Cephas Jones, Barry Shabaka Henley, Tip ‘TI’ Harris, Luenell, Tasha Smith či Wesley Snipes.

South Park (seriál)

Pokiaľ si práve zostal zahanbený, že si stále tento skvost nevidel, máš byť aj poriadne prečo. South Park je animovaná legenda, ktorú nejde nemilovať. Tvrdý humor, žiadna servítka pred ústami a množstvo komických postáv si ľudia v priebehu rokov doslova zamilovali.

Pokiaľ nevieš, čo s načatým večerom, určite sa pusti do objavovania tohto seriálu. Pokiaľ ti nie je cudzia satira a humor, ktorý ide ďaleko za hranicu, tak ti gratulujeme, našiel si si program na niekoľko nadchádzajúcich mesiacov.

El Camino: A Breaking Bad Movie (film)

Seriál Breaking Bad môžeme bez akýchkoľvek pochybností radiť medzi to najlepšie, čo kedy vzniklo v histórii televízie. Tvorca Vince Gilligan doručil v roku 2008 seriál, ktorý nám ukázal jeden z najlepších prerodov postavy v kinematografii. K tomu samozrejme prispela hlavne dvojica hercov Bryan Cranston a Aaron Paul. A my sme dostali pokračovanie, o ktorom sme ani len netušili, ako veľmi ho chceme vidieť.

RECENZIA Jesse Pinkman na ceste za slobodou: El Camino je filmovou lahôdkou pre každého fanúšika Breaking Bad

Príbeh začína presne tam, kde sme mohli Jesseho vidieť naposledy. Zjazveného, zničeného a ako ľudskú osobnosť úplne prázdneho v čiernom El Camine, rútiacim sa naprieč mestom Albuquerque. Je pevne rozhodnutý nechať minulosť raz a navždy naveky za sebou, no na to bude potrebovať omnoho viac, než si pôvodne myslel.

Living With Yourself (seriál)

Predstav si, že jedného dňa by si sa zobudil a prišiel na to, že si bol nahradený lepšou verziou svojho vlastného ja. Ja viem, pomerne zbožná predstava každého z nás, no rozhodne so sebou prináša aj množstvo problémov či vtipných situácii. A presne o tom je seriál Living With Yourself.

Netflix opäť raz trafil klinec po hlavičke, keďže do hlavnej úlohy sa mu podarilo obsadiť herca Paula Rudda, ktorého si okrem seriálu Priatelia najviac pamätáš vďaka postave Ant-Mana. Toho stvárňuje vo filmoch od Marvelu, nehovoriac o tom, že bez neho by sa Avengers v Endgame príliš ďaleko nepohli. To už ale trošku odbáčame od témy. Pozri si trailer a určite daj tomuto seriálu šancu.

The Laundromat (film)

Steven Soderbergh sa rozhodol pre Netflix natočiť film, ktorý vznikol na motívy skutočných udalostí, konkrétne aféry tzv. Panama Papers. Ide o označenie pre únik 11,5 milióna tajných dokumentov z panamskej spoločnosti Mossack Fonseca, ktorá sa špecializovala na korporátnu klientelu. V dokumentoch sú detailné informácie o viac ako 214000 offshorových firmách a ich vlastníckej štruktúre.

VIDEO Vianočný príbeh o hľadaní lásky od Johna Greena: Netflix ti s filmom Let It Snow roztopí srdce

Film sa zameria na Meryl Streep (ďalšia oscarová nominácia?), ktorá prešetruje poistný podvod a odhaľuje, ako dvaja právnici z Panamy zneužívajú svetový finančný systém. A zvyšok si už vieš pravdepodobne domyslieť. Pokiaľ nie, pusti si trailer nižšie. Zaujímavý projekt, ktorý ťa určite pohltí na jeden jesenný večer.

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates (miniséria)

Bill Gates je mimoriadne zaujímavou osobou a zároveň opäť druhým najbohatším mužom planéty (Jeff Bezos prvé miesto síce na pár dní stratil, no vďaka rýchlemu vývoju trhu je zase na koni). Spolupodieľal sa na napísaní interpretra Altair BASICu pre architektúru Altair 8800 (prvý komerčne úspešný osobný počítač).

Bol spoluzakladateľom spoločnosti Microsoft Corporation a dnes je predsedom jej predstavenstva a „hlavný softwarový architekt“. Môžeme s čistým svedomím povedať, že nebyť Billa, žili by sme pravdepodobne v úplne inom svete. Trojdielna miniséria nazerá nielen do súkromia tohto génia, ale zároveň odhaľuje aj jeho pohľad na život a svet. A ty by si jej mal dať určite šancu.

Zdroj: hashtag.sk, YouTube, Netflix, wikipedia.org,
Odporúčame