Nestíhaš v škole alebo práci? Zorganizuj si život, tieto aplikácie nakopnú tvoju produktivitu

Foto: unsplash.com

#Štúdie dokázali, že až 95 percent študentov na univerzitách prokrastinuje. Koľko času denne stráviš nad nepodstatnými vecami a nie nad aktuálnou prácou ty? Týchto 8 aplikácií ti pomôže vyhnúť sa tomuto fenoménu a zároveň ti pomôžu žiť usporiadanejší život.

1. Any.do (Android / iOS)

Any.do je asi najľahší a najprehľadnejší to-do list, ktorý ti dáva možnosť si vytvárať zoznamy a synchronizovať poznámky a pripomienky naprieč všetkými tvojimi zariadeniami.

Zdroj: Any.Do

Táto aplikácia takisto ponúka možnosť hlasového zadávania úloh a samozrejme nechýba aj integrácia tvojho kalendára pre lepšie prerozdelenie povinností. Listy a úlohy môžeš zdieľať s viacerými ľuďmi a dostupná je aj premium verzia s mnohými vylepšeniami.

2. Pocket (Android/iOS)

Nepísané pravidlo internetu je, že aj keď máš nekonečno času, nikdy ho nie je dostatok na to, aby si si prečítal všetok zaujímavý obsah. Časom si začneš otvárať nové okná, pridávať záložky alebo si začneš posielať maily s linkami, na ktoré aj tak časom zabudneš.

Zdroj: Aplikácia Pocket

Pocket funguje ako tvoje skladovacie miesto na články a všetky zaujímavé veci, ktoré nájdeš na internete. Aplikácia funguje na všetkých zariadeniach a články sa dajú stiahnuť aj offline, aby si si nemusel neustále míňať dáta. Ak sa ti články páčia, môžeš ich zdielať s ďalšími užívateľmi alebo aj na sociálnych sieťach. Pocket umožňuje plné prepojenie a sledovanie všetkých obľúbených článkov tvojich priateľov. K dispozícii je aj prémiová verzia, ktorá ponúka rôzne pokročilé vyhľadávacie nástroje a rôzne užitočné vychytávky.

3. LastPass (Android/iOS)

LastPass ti dovolí ukladať heslá na jednom mieste, pričom nemusíš mať strach, že ich stratíš alebo, že sa k nim dostane niekto cudzí. Na internete je veľa dobrých aplikácii na heslá, ale nijaká z nich sa nevyrovná funkcionalite a jednoduchosti použitia LastPassu. Aplikácia rýchlo generuje silné a bezpečné heslá, ktoré následne ukladá do uzamknutého priestoru.

Zdroj: LastPass

Heslá sú automaticky dostupné všade, kde LastPass používaš a aplikácia ti zároveň aj automaticky vypĺňa platobné a dopravné detaily v online obchodoch. Takisto môžeš bezpečne posielať a zdielať heslá s ďalšími ľuďmi. Základné nástroje sú ponúkané zadarmo a platená verzia stojí len 2€ na mesiac, čo tvoju peňaženku rozhodne nezruinuje.

4. Feedly (Android/iOS)

Zdroj: Feedly

Feedly je najlepšia RSS čítačka na trhu, ktorá ti umožňuje zorganizovať a zjednodušiť sledovanie tvojich obľúbených stránok. Stránky a blogy sa zoskupujú postupne do kategórii, ktoré si užívateľ vytvára a organizuje. 

Feedly takisto ponúka viacero možností ukladania si článkov na neskoršie pozretie, medzi nimi je aj spomínaný Pocket. Aplikácia je dostupná zadarmo na všetky zariadenia, ale prémiová verzia ponúka viaceré výrazné vylepšenia ako zdieľanie tvojich násteniek alebo filtrovanie článkov pomocou kľúčových slov. 

5. Freedom (Windows / Mac / iOS)

Freedom ti ponúka príležitosť, ako sa zbaviť rozptýlení a nadobudnúť plné sústredenie na danú úlohu. Aplikácia blokuje v určenom čase stránky, ktoré by ťa mohli zbytočne rozrušiť. Tie si nastavuješ sám, ale v aplikácii je aj priamo vygenerovaný list týchto stránok.

Zdroj: Google/Freedom

Blokovanie si vieš nastaviť dopredu a dokonca si vieš nastaviť aj opakujúce sa udalosti. V aplikácii sa nachádza aj “Lockdown Mode”, ktorý zabráni, aj najprefíkanejším užívateľom, aby sa pozerali na tieto stránky.

6. Mindfulness (iOS, Android)

Zdroj: Aplikácia Mindfulness

Často cítiš úzkosť a stres? Táto aplikácia ti pomôže zrelaxovať, aby si sa vedel lepšie sústrediť na prácu a hlbšie vnímal život okolo seba. V aplikácii sa nachádza viac ako 200 načasovaných a sprevádzaných meditačných cvičení, ktoré ťa udržia v kondícii. 

Aplikácia je zadarmo a dĺžka meditácií je od troch do 30 minút. Toto je tvoja najlepšia možnosť, ako s nimi postupne začať.

7. Google Keep (Android/iOS)

Google Keep ti dáva možnosť vytvárať pripomienky pomocou hlasu, organizovať si poznámky pomocou farieb, kategórií či štítku. Toto je skvelá aplikácia, ak si potrebuješ rýchlo niečo zapísať alebo vytvoriť pripomienku.

Zdroj: Google

Pomocou Google Keep udržíš svoj čas zorganizovaný a vždy si budeš pamätať, čo máš spraviť v správnom čase. A to aj pomocou pripomienky, ktorá sa ti automaticky synchronizuje s kalendárom. Poznámky vieš zdieľať so spolupracovníkmi, poprípade poslať do dokumentov Google.

8. Shoptagr (Android/iOS)

Shoptragr je skvelá aplikácia pre ľudí, ktorí často nakupujú cez internet. Cez Shoptagr si ukladáš linky na veci, ktoré ťa zaujali a vytvárať si listy podľa kategórii. Jednotlivé položky alebo aj celé listy vieš zdieľať s tvojou rodinou a kamarátmi a aplikácia ťa automaticky upozorní na dostupnosť a zľavy na produkty.

Shoptagr takisto pravidelne ponúka špeciálne akcie a zľavy pre svojich používateľov a ich Instagram account ponúka viacero zaujímavých inšpirácií.

Poznáte aj vy nejaké podobné aplikácie, bez ktorých si už neviete predstaviť fungovanie v dnešnom svete? Podeľte sa o ne spolu s nami v komentároch nižšie.

Zdroj: zapier.com
Odporúčame