Neskutočný úspech 16-ročného študenta z Trenčína: Táto jeho fotografia je medzi desiatimi najlepšími na svete

Instagram/andrejkiripolsky

#Slovenská fotografia priniesla v posledných rokoch množstvo talentov, čo dokazuje nielen súťaž, akou je Slovak Press Photo, ale aj úspechy mladých talentov, akým je napríklad virál 16-ročnej gymnazistky Zuzky Kubíkovej.

Jej rovesníkovi Andrejovi Kiripolskému sa tiež podaril husársky kúsok. Fotografia druháka na Strednej umeleckej škole v Trenčíne, bola vybratá medzi 10 najlepších v rámci súťaže Sony World Photography Awards. O víťazovi sa rozhodne v Londýne 20. apríla.

Do tejto súťaže sa prihlásilo neuveriteľných 277-tisíc fotografov zo 183 krajín, v mládežníckej kategórii to bolo 11-tisíc fotiek. Podmienkou pre ňu bol vek od 12 do 19 rokov a možnosť poslania len jednej jedinej fotografie. Andrejovi sa podarilo presadiť so snímkou nazvanou Bezbolestná krása, ktorá je súčasťou jeho analógovej série RAW. Tá vznikla v piercingovom štúdiu.

Andrej pochádza z obce Bystričany neďaleko Prievidze. Fotografii sa venuje od svojich desiatich rokov.  A je to vidieť aj na jeho instagramovom profile, ktorý sa určie oplatí sledovať.

https://www.instagram.com/p/BP5P2G6BcML/?taken-by=andrejkiripolsky

https://www.instagram.com/p/BOFagY6h0-3/?taken-by=andrejkiripolsky

https://www.instagram.com/p/BOFadrFhcuR/?taken-by=andrejkiripolsky

https://www.instagram.com/p/BMtq9YWhw49/?taken-by=andrejkiripolsky

https://www.instagram.com/p/BMtqpBkhVln/?taken-by=andrejkiripolsky

Odporúčame