Nerieš a DMS? Garancia úspechu: Toto sú TOP spolupráce týchto dvoch skupín

Niekedy sa stane, že sa spoja dve rapové skupiny alebo dvaja interpreti a ich spolupráca vyznieva absolútne výborne. Niekedy sa to stane dvakrát. A potom tu máme prípady ako DMS a Nerieš, kedy prakticky čokoľvek, čo spoločne vytvoria, slávi obrovský úspech. Rozhodli sme sa preto pozrieť na najlepšie featy DMS a Nerieš, ktoré dodnes uzreli svetlo sveta. 

Na úvod jedna výnimka, ktorá ale tak nejak potvrdzuje pravidlo. Track VIAC, podľa mnohých najlepší track prvej polovice roka 2020, má dnes takmer 4 milióny pozretí a dostal sa pod kožu množstva ľudí. Prečo výnimka? Pretože sa tu neobjavuje Dame, ale inak máme možnosť počuť chalanov z Nerieš, veď track je z ich aktuálneho albumu OK a aj Separa. Tejto skladbe nechýba skutočne nič a doplňuje ju kvalitný videoklip.

Tu už sú všetci – Dame, Separ, Smart, Gabryell aj Matej Straka. Track Zrazu z Dameho nového albumu 100RY ťahá na milión pozretí a veľmi reálne bude medzi TOP skladbami tohto kalendárneho roka. Skvelý text, rozdielne slohy, ktoré ale na seba parádne nadväzujú a South Park style videoklip. Toto inak ako úspechom ani dopadnúť nemohlo a je to zatiaľ posledným dôkazom toho, že Nerieš to spolu s DMS ladí.

Skladba, ktorá vyšla v októbri roku 2016 a dnes má viac ako 14 miliónov pozretí. 10 minút je už dlhodobo hit a ľudia túto pieseň počúvajú dodnes. Dodnes je to zároveň zatiaľ najviac úspešný track, ktorý DMS spolu s Nerieš dali dokopy. Produkčne sa o 10 minút postaral Dualit. Veď len sa zamyslime nad tým, čo tejto skladbe chýba – zrejme nič. Takmer šesť minút rapu, ktorý sa vám nebude chcieť vypnúť. Na to máte od nás garanciu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Vychádza kniha o českom rape: O čo sa jedná? (VIDEO)

V roku 2020 sme zatiaľ mali možnosť Nerieš spolu s DMS počuť na troch veciach, ak teda rátame aj VIAC, kde je z DMS iba Separ. Veľmi zaujímavou skladbou je track Vietor, ktorý je umiestnený na Separovom albume OG, ktorý vyšiel v apríli tohto roka. O beaty sa postaral stále viac chválený Norbert Ronin. Celé je to prakticky o tom, ako Nerieš a DMS spolu chodievajú na akcie a následné after party, pričom práve vďaka takýmto eventom sa ich kamarátsky vzťah ešte väčšmi prehĺbil.

Možno menej ľudí vie, že Matej S. , Gabryell, Separ a Dame spolu spolupracovali aj na tracku s Pauliem Garandom, ktorý sa volá Kolem stolu a o hudbu sa na ňom postaral Kenny Rough. Táto skladba, ktorá by si možno s odstupom času zaslúžila aj viac docenenia, má necelé dva roky, vyšla v roku 2018. Text je hlboký a donúti vás zamyslieť sa nad zmyslom priateľstva a lojality, ktorá by sa, ako by v tomto čase zľahka vytrácala.

Lojalita ale rozhodne nechýba na linke medzi DMS a Nerieš. Veď Separ si robil nedávno na svojom profile na Instagrame srandu z toho, že spoločne už začínajú mať toľko trackov, že by nikoho neprekvapili, keby sa časom spojili do jednej skupiny. Nuž, akokoľvek nepravdepodobné to je, bolo by to veľmi zaujímavé.

Ako spomíname vyššie, medzi chalanmi z DMS a chalanmi z Nerieš funguje chémia, ktorá sa nevytvárala deň, týždeň ani mesiac. Nie je totiž náhodou, že tracky, ktoré tieto dve skupiny dajú dokopy, majú hitový potenciál a stále ich featy nie sú opočúvané ani z nich nemáte pocit, že by boli silené či tendenčné.

Na záver asi len toľko, že už teraz sa môžeme tešiť na to, čo si DMS a Nerieš spoločne prichystajú na ďalšie mesiace či roky. Ak by sme šli na to štatisticky, takmer na 100% to opäť bude hit.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rytmus: „Odmietol som DJ Khaleda." (ROZHOVOR)

Foto: YouTube, videoklip 10 minút

Odporúčame