Nekonečná hlúposť pacientov: Doktori sa zdôverili so zážitkami, nad ktorými zostáva rozum stáť

pixabay.com

#Doktor Google či zaručené rady od starej susedky. Ešte stále sa dnes nájde dostatok ľudí, ktorí si myslia, že sú oveľa múdrejší než lekári. Tí neraz potrebujú poriadnu dávku sebazaprenia a skvelé konverzačné schopnosti k tomu, aby premúdrelých pacientov neposlali do nejakého telesného otvoru. Doktori otvorenej sociálnej siete Reddit, ktorá si zakladá najmä na anonymite, sa podelili s tými najhlúpejšími pacientmi, ktorí zavítali do ich ambulancie. Prajeme vám príjemnú zábavu!

#1 Alergia na vodu

pixabay.com

Väčšina ľudí vie, že bez vody naša existencia nemá dlhé trvanie. Nie však jeden z mojich pacientov. Prišiel ku mne do ambulancie, váha cez 200 kíl, ťažký cukrovkár, samozrejme, trápil ho vysoký tlak aj ostatné neduhy. Aby toho nebolo málo, do ambulancie sa mi spolu s ním natlačilo 10 jeho rodinných príslušníkov. Išlo ma z nich poraziť. Kým som vypisoval papiere, pacient mi vravel, že je veľmi smädný. Zavolal som na sestričku, aby mu doniesla vodu. Tu však jedna z jeho príbuzných začala na mňa kričať: „Preboha, nedávajte mu piť čistú vodu! Na tú je alergický!“ Od úžasu som sa nezmohol na rozumnú odpoveď. Nakoniec sa ukázalo, že pán si naozaj celé roky myslel, že je alergický na vodu. Preto pil len Sprite, kolu a ľadový čaj. Možno aj to mohlo za jeho extrémnu nadváhu.

#2 Za každú cenu predať

V očnej ambulancii je väčšinu času pokojné prostredie. Málokedy tam máme nejakú senzáciu. Avšak to, čo sa mi stalo pred pár rokmi, to mi len tak nevyfučí z hlavy. Do ambulancie vošla mamička so synom, druhákom na základnej. Chcela mu dať vyšetriť zrak. Pomyslel som si, že prvú prehliadku by mal mať už dávno za sebou, ale radšej neskôr ako nikdy. Pri prehliadke som zistil, že chlapec potrebuje silné dioptrie. Mame, ktorá doposiaľ vyzerala celkom inteligentne, sa to však nepáčilo. Tvrdila, že jej syn nebude nosiť okuliare a že jej to tvrdím len preto, aby som si zvýšil zisk z predaja. Kričala a kričala. Vyšla z ambulancie, ťahajúc za sebou toho poloslepého chudáka.

#3 Na to neexistuje rozumná odpoveď

pixabay.com

Som gynekológ. Raz na pohotovosť prišla žena vo vysokom štádiu tehotenstva, ktorá krvácala z rodidiel. Pošvu mala celú zjazvenú a ja som nechápal, z čoho to môže mať. Priznala sa mi, že pracuje ako realitná maklérka. Pri prehliadke domu sa bála, že jej praskne plodová voda, tak si dala pod sukňu pohár, aby voda odtekala priamo tam. Pohár sa však rozbil a tak žena utrpela absolútne zbytočné poranenia.

#4 Presviedčala ma, že jej dieťaťu pomôžu len antibiotiká

Robil som na pohotovosti. Raz prišla do ambulancie mama s trojročným synom. Chlapec mal opuchnutú polovicu tváre, ťažko dýchal a polovica nosa sa mu sfarbila do fialova. Jeho mama mi ho ledva dovolila pozrieť. Silou-mocou trvala na antibiotikách, vraj má jej syn vírusový zápal. Nevedela absolútne nič o medicíne. „Nevopchal si niečo do nosa?“ spýtal som sa jej, pretože sa mi to zdala najpravdepodobnejšia možnosť. Zhrozene na mňa pozrela a začala kričať: „Môj syn si NIKDY nepchá nič do nosa! Ste klamár!“ Malého som však vyšetril aj proti jej vôli. Stálo ma to dosť síl, kým som mu z nosa nevytiahol malú baterku. Jeho mama sa mi samozrejme ani nepoďakovala.

#5 Hlavne aby bolo BIO

pixabay.com

Raz sme operovali 19-ročnú dievčinu, vyslovene prírodný typ. Pri predoperačných odberoch vyšlo najavo, že užíva heroín. To konieckoncov potvrdili aj vpichy po ihlách. Keď sa jej však anesteziológ pred samotným zákrokom pýtal, či berie nejaké návykové látky, tvrdošijne to zamietala. Vraj by si do seba nedala nič, čo je chemicky upravované.

#6 Sauna vyrieši akýkoľvek problém

Mali sme pacienta. Morbídne obézny, v štyridsiatke mal za sebou dva infarkty. Odmietal však zmeniť spôsob stravovania, vyhýbal sa liekom na vysoký krvný tlak, pretože „to je predsa chémia.“ Raz sa pochválil, že po hospitalizácii išiel rovno do telocvične. Zavrel sa do sauny, vydržal tam polhodinu, takmer ho tam porazilo, no bol pevne presvedčený, že sauna si poradí s akýmkoľvek problémom. Všetci sa hrozíme jeho ďalšieho infarktu, pretože ten už rozhodne nerozchodí.

#7 Vaginálna infekcia

pixabay.com

Mám otvorenú gynekologickú prax. Opakovane nás poctila svojou návštevou žena, ktorú trápili časté vaginálne mykózy. Nakoniec z nej vyšlo, že miesto lubrikačného gélu používajú s partnerom pri sexe džem. A ona sa čudovala, prečo sa nemôže zbaviť kvasinkovej infekcie. Veru, mal som čo robiť, aby som sa nerozosmial.

Zdroj: reddit.com
Odporúčame