Nedarí sa ti schudnúť do plaviek? Má to príčinu, ktorú si pravdepodobne nečakal(a)

Foto: pixabay.com

#Asi neexistuje človek, ktorý by sa aspoň raz v živote neocitol v etape „od zajtra chudnem.“ Pričom je úplne jedno, či si sa chcel/-a zbaviť deka tuku na zadku či rovno niekoľkých desiatok kíl.

Obliecť si plavky a vybrať sa na kúpalisko si neraz vyžaduje poriadnu dávku odvahy. Ak aj napriek tvojej snahe číslo na váhe (v tom lepšom prípade) stojí na mieste, skús sa na to pozrieť z iného hľadiska. Toto je podľa odborníkov ten najneočakávanejší dôvod, prečo nechudneš. 

Ľudia môžu (takmer) za všetko

Len si spomeň. Ak si začal/-a chudnúť, určite o tom v krátkej dobe vedel každý v okolí. Možno si to povedal/-a rodičom, pochválil/-a si sa na tom na sociálnej sieti. Nakúpil/-a si si zdravé potraviny, no tvoja snaha získať vysnenú postavu, stroskotala už po troch dňoch. Podľa záverov štúdie publikovanej v Pediatric Obesity, najväčšou bariérou v našom chudnutí je negatívna reakcia nášho okolia.

pixabay.com

Ak sa nám rodičia či iní blízki ľudia začnú vysmievať a tvrdiť nám, že určite neschudneme, naša motivácia urobiť niečo s muffinami, ktoré nám prevísajú cez džínsy, rapídne klesne. Vyššie spomenutá štúdia dokázala, že mladí ľudia, ktorých kritizovalo okolie, pribrali v priemere o 3 kg viac, než ostatní.

Kritikou strácame dôveru v naše schopnosti a tak oveľa rýchlejšie siahneme po nezdravom jedle, ktoré nás vrhne opäť do kolotoča naberania nadbytočných kilogramov.

Nechaj si to pre seba

Ak chceš niečo dosiahnuť, je dôležité nechať si svoj cieľ pre seba. Pretože inak sa okolo teba veľmi rýchlo nájde dobrodinec, ktorý sa ťa bude snažiť presvedčiť, že sa to nedá. Pomaly, ale isto choď k cieľu. Nemusíš o tom informovať nikoho. Nie je to tvoja povinnosť. Inak sa okolo teba objaví množstvo hejterov, ktorí sa budú vysmievať z tvojej snahy. A to fakt nepotrebuješ.

pixabay.com

Chudnutie by nemalo byť len estetickou záležitosťou, ale vecou vnútornej pohody. Ak žiješ zdravo a dopraješ si dostatok pohybu, budeš sa vnútorne cítiť oveľa lepšie. A o to predsa ide. Ak sa budeš chcieť vzdať, uvedom si, že chudneš pre seba, nie pre okolie.

Zdroj: spring.org.uk
Odporúčame