Návrat do normálu? Majk Spirit si nepamätá, kedy ľudia žili v normále. Chce nový normál

Kedy sa veci konečne vrátia do normálu? To je veta, ktorú počúvame z každej strany poriadne často. A podobne to vidí aj slovenský rapper Majk Spirit. Preto sa pri tom pozastavil. Avšak, kedy ľudia skutočne žili v normále? Poďme sa spoločne pozrieť na aktuálne myšlienky člena legendárnej slovenskej rapovej skupiny H16.

Rovno môžeme pripojiť, čo Majk napísal na Instagram v rámci príbehu. „Veta, čo počúvam asi najčastejšie za posledný rok je – Už by sa to mohlo vrátiť do normálu. Ja osobne si ale nepamätám dobu, kedy by ľudia žili normálne. Možno sme normalizovali násilie, chamtivosť, tupotu, drancovanie a šikanovanie, ale to mi nepríde ako správna cesta,“ začal svoje zamyslenie jeden z najsledovanejších slovenských interpretov.

„Dostali sme jedinečnú šancu prekalibrovať našu navigáciu a ísť lepšou trasou. Je čas nájsť nový normál. Nechoďme naspäť do starého normálu. Ten normál nebol OK,“ napísal Speezy na IG story, pričom, či už s ním súhlasíte alebo nesúhlasíte, sú to myšlienky, nad ktorými sa prinajmenšom oplatí zamyslieť.

„Čo by si ty zaviedol / zaviedla ako nový normál? Napíš mi do to komentára pod posledný post. Ja napríklad transpranentnosť, všade a vo všetkom. Žiadne tajomstvá,“ zakončil interpret, ktorý v minulom kalendárnom roku vydal spolu s Grimasom album Artist a tento rok sa podieľal na CD skupiny H16 Lockdown Music.

Foto: Majk Spirit, ilustračné

Odporúčame